Кафе муабет

КУПИ ЛУКСУЗНА КУЌА ВО БЛИЗИНА НА БЕЛГРАД! Каја Остојиќ издвои 80.000 евра за недвижниот имот, еве кој ќе ЖИВЕЕ таму

Соседите откриле дека често ја гледаат...

Пејачката Каја Остојиќ пред неколку месеци купила луксузна куќа која се наоѓа на 35 километри од главниот град на Србија.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Новите соседи на Каја потврдија дека од неодамна имаат популарна пејачка во нивното маало, но истакнаа дека досега не ја гледале често во Иванча.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Вистина е дека Каја неодамна купила нова куќа овде. Сите овде го знаат тоа. Ја видовме неколку пати досега. Поранешните сопственици на оваа куќа живеат во Германија, сите овде се главно гастарбајтери. Колку што слушнав, таа за оваа куќа дала околу 80.000 евра – изјавила соседката на пејачката.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– На крајот се вели дека куќата ја купила за родителите, а не за себе. Таа сè уште не планира да се пресели овде. Не морала да се труди за нејзиното уредување бидејќи куќата била комплетно опремена, па само земала клуч на рака – изјавил за „Курир“ сосед чиј имот се наоѓа во близина на новата куќа на Каја.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Друг сосед рече дека неодамна видел како во куќата внесуваат француски кревет, но дека не се точни приказните дека оваа куќа има и базен.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Колку што знам, сега нема никој во куќата. Пред неколку дена тука беа некои луѓе кои носеа мебел. Видов дека донесоа голем француски кревет во куќата. Тоа навистина ме изненади, бидејќи внатре веќе се беше наместено. Можеби нејзиниот постоечки кревет не бил удобен, па го сменила. Некаде во весниците видов дека купила куќа со базен, меѓутоа, ова сигурно не е таа куќа – вели соседот и додава

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Овде нема базен, се гледа со голо око. Овде во маалото се зборува дека можеби ќе направат базен позади куќата, дека има место – , но ќе видиме што ќе биде со тоа. Во секој случај, би сакале Каја почесто да доаѓа кај нас, особено сега кога има и каде. Повеќе ќе ужива овде отколку во Европа, каде што сега живее. Никаде не е поубаво од кај нас во Србија. Нека го земе и момчето.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Да потсетиме, неодамна во медиумите се појави веста дека Каја и нејзиното момче, хрватскиот фудбалер Матео Павловиќ искеширале дури 1.600.000 евра за два имота: за стан во Амиен во Франција, кој чинел 1.250.000 евра и куќа со базен на Космај од 350.000 евра, за што пејачката потврди дека ќе ја изнајмува.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Ќе се мажи по четврти пат

Пејачката планира свадба летово а тоа го откри нејзин близок извор неодамна…

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Каја и Мате веќе три години живеат во Франција, каде што тој игра фудбал. Минатата година се преселиле во Амиен, гратче во близина на Париз, каде Матео потпишал договор со истоимениот клуб. И веднаш решија да останат таму! Каја долго ги разгледуваше становите и неодамна го најде вистинскиот. Таа ми кажа дека се заљубила во зграда од 18 век што личи на замок. Мате веднаш рече дека сака да живее таму – ја започнува приказната извор близок до парот.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Каја била загрижена дали тој ќе се согласи да го купи тој стан, бидејќи чинел 1.250.000 евра. Сепак, добро заработува и тоа не му беше проблем!

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Каја беше воодушевена кога Матео и рече да се спакува. Тој искеширал пари за станот, а таа решила да го опреми со свои пари. За тоа веќе „фрли“ повеќе од 100.000 евра – вели изворот.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Конечно излегов од кутиите и чантите, па решив да ја направам првата слика пред мојата нова зграда. После два месеци уредување на станот, конечно се е готово. Само да ме видите како монтирам, ќе се гордеете со мене – напишала Каја.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Пејачката изјави дека отсекогаш сонувала да живее во Франција.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Имавме среќа да земеме стан во импозантна зграда од 18 век. Пресреќна сум што живеам во толку убава зграда – вели Каја.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Каја потврди дека купила куќа со базенот на Космај, но откри дека нема да живее таму.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

– Не се вселувам овде. Работев напорно во претходните години, па дојдов на идеја да започнам бизнис. Ќе ја изнајмувам таа куќа во близина на Белград – изјави Остојиќ за Информер.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

Инаку како што сега објавија медиумите, наводно Каја и Матео планираат свадба на лето! За пејачката тоа ќе биде четврти брак.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

На 19 години се омажила за Никола Драгојловиќ и ја добила ќерката Николина. Потоа, во 2009 година се омажи за кошаркарот Урошен Дувњак, а се разведе на крајот на 2010 година.

фото инстаграм/Каја Остојиќ

За време на снимањето на „Операција триумф“ во 2011 година, таа го запознала светски познатиот диџеј Џуниор Џек. Тие се венчаа во 2014 година, а по пет години се разведоа.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close