Кафе муабет

КРАХ НА ВРСКАТА: Цеца и Богдан раскина по една година, а еве ја ПРИЧИНАТА за крајот!

Не се повеќе заедно...

Како гром од ведро небо одекна веста дека по нешто повеќе од една година врска раскинаа Светлана Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ.

Фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ и угостителот Богдан Срејовиќ решиле да стават точка на емотивната врска, дознава „Блиц“.

фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

Иако се изгледаше идилично и дека Цеца си најде партнер „доживотно“, некои работи се променија и нивната љубов не опстана.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Кон средината на јануари минатата година во јавноста протече вест дека балканската музичка ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ и познатиот белградски угостител Богдан Срејовиќ биле во љубовна врска.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Оваа врска започна непосредно пред веста да стигне до медиумите, но поради честите заеднички појавувања со пријателите низ градот, станала забележлива и брзо им станала позната на претставниците на седмата сила.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Во претходниот период Светлана и Богдан поминуваа многу време заедно, а одредени моменти од љубовната приказна покажаа на социјалните мрежи.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

– Имаше впечаток за севкупна хармонија, како и семејните блиски односи на двете страни. Тоа е причината зошто оваа информација е изненадувачка и на оваа врска е ставен крај.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Цеца и Богдан не сакаа премногу да коментираат за раскинувањето што се случи, но единствено што сакаа е да ги потврдат овие наводи:

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Веќе не сме во врска, но ќе бидеме пријатели до крајот на животот.

Очигледно имало разлики, а Цеца и Богдан не ги надминале сите предизвици кои биле пред нив, па оваа љубовна приказна станала само спомен.


Раскинувањето не беше бурно, ниту пак трето лице било меѓу низ, но двете страни сфатија дека емоциите исчезнале.


Цеца и Богдан се следат еден со друг, како и Срејовиќ со членовите на нејзиното семејство.

Срејовиќ се уште не објавил раскин на врската, но еден факт докажува дека се уште ја сака Светлана и дека не преболел се така лесно – не ги избришал заедничките фотографии со неа.

фото инстаграм/богдан Срејовиќ

Ова докажува дека почитта и пријателството се уште постојат, а која е вистинската причина за разделбата останува да видиме.

фото инстаграм/богдан Срејовиќ
фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close