Кафе муабет

Кралицата на Инстаграм фатена во лага – една фотографија и го уништи животот!

Денес Ошен Ел Химер е една од најпознатите инфлуенсери во светот...

Атрактивната Ошен Ел Химер се прослави во Франција во реалното шоу „Les Princes et les Princesses de l’Amour“ во кое беше учесник заедно со нејзината сестра близначка Марин.

Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer

Бидејќи го привлече вниманието на публиката, го искористи моментот на слава и го претвори во бизнис на Инстаграм.

Денес Ошен Ел Химер е една од најпознатите инфлуенсери во светот.

Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer

Но неодамна стана мета на критки откако сакаше да им се пофали на своите следбеници дека е успешна во својот бизнис со инфлуенсери, па објави фотографија од авион со белешка дека патува во бизнис класа.

Фото инстаграм/ Oceane El himer

Наскоро, детективите на Интернет откриле дека Ошен лажела.

По објавената фотографија, на која Ошен наводно патува во бизнис класа, нејзин следбеник на Инстаграм кој ја следи оваа девојка и напиша „да се врати на своето место во економска класа и да направи селфи“.

Фото инстаграм/ Oceane El himer

Имено, лицето кое ја следи Ошен на социјалните мрежи патувало со истиот авион и воедно направило фотографија од познатата инфлуенсерка во економската класа. Корисниците на Твитер ја искористија лагата на Инстаграм ѕвездата, која ја следат скоро милион луѓе, за да ја растргнат.

Иако Ошен ја сподели контроверзната фотографија со коментар дека тоа не е таа и дека „никогаш не патува во економска класа“, сепак сликата кажува повеќе од илјада зборови. И таа ја избриша оригиналната фотографија.

Фото инстаграм/ Oceane El himer

Но сепак и покрај овој скандал неможе да се оспори фактот дека Ошен е вистинска кралица на Инстаграм.

Таа постојано објавува фотографии од егзотични дестинации и буквално предизвикува хаос на социјалнте мрежи со нејзината атрактивна појава.

Во продолжение уште неколку фотки од младата инфлуенсерка…

Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer
Фото инстаграм/ Oceane El himer

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close