Дом и семејство

ПОСЛЕ ТРИ ГОДИНИ ОТКРИЕНИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ОДНОСОТ СО ПОБЕГНАТИОТ СИН: “Сега ќе ви кажам се каква мајка е Брена”- ПЕЈАЧКАТА ПОВЕЌЕ НЕ КРИЕ, ЕВЕ ШТО КАЖА

Тие се во одлични односи...

Постариот син на Лепа Брена и познатата пејачка отсекогаш одржувале добри односи, но откако Стефан Живојиновиќ реши да се откаже од обидот да создаде своја музичка кариера, тој целосно се повлече од јавноста, па деталите за врската со неговата мајка обично не се достапни како порано.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Тоа се промени сега кога Лепа Брена објави детал на социјалните мрежи што укажува на нејзината моментална врска со Стефан.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Судејќи по објавата, љубовта меѓу мајката и синот е силна како и секогаш, а Стефан тоа го докажа со симболичен гест. Имено, синот на Лепа Брена и купил на мајка си многу едноставен, но ефикасен подарок во вид на термос за кафе или некаков сад за пијалоци, а содржината што ќе ја има внатре не е ни важна во споредба со она што го пишува надвор.

фото инстаграм/Лепа Брена

– За најдобрата мама рецептот е многу трпение, пожртвуваност, трудољубивост, повеќекратна работа, труд – пишува на термосот, кој Брена го објави а во описот напиша „Од мојот Стефан“.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Пејачката претходно за „Story“ изјави дека нејзиниот наследник тргнал по поинаков пат откако се откажа од музичката кариера и дека се во одлични односи.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

– Со Стефан се е во совршен ред, тој сега се занимава со друга работа. Не се појавува на големи собири на луѓе за да не добие корона. Тоа е единствената приказна што е релевантна. Се гледаме во куќата и се дружиме, сосема нормално – изјави тогаш Брена за „Стори“.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Синовите на Боба Живојиновиќ често се тема на таблоидите, или поради нивните емотивни партнерки, или поради одлуката на средниот наследник на Брена и Боба целосно да исчезне од јавната сцена, а наводно и од животот на нивните најблиски.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, се повлече од јавната сцена во средината на 2020 година.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

Тој потоа го даде своето последно интервју и рече дека повеќе не сака да се занимава со музика, иако неговата кариера имаше нагорна линија.

фото Инстаграм/Стефан Живојиновиќ

-Ја поддржавме неговата одлука повеќе да не се занимава со музика. Ако сме способни да ги прифатиме одлуките на другите луѓе, зошто не би можеле да ги прифатиме одлуките на нашите деца. Важно ми е нашите деца да се среќни, а што ќе работат е прашање на нивниот избор, кој јас и Боба секогаш го поддржуваме.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Единствените луѓе кои знаат нешто за тоа се Живојиновиќ, кои очигледно се заколнале на молчење.

Сè што можеше да се каже од Лепа Брена изминатиов период, а за сметка на исчезнувањето на Стефан, беше да се почитува одлуката на нејзиниот син и тоа е во основа. Сепак, многумина забележаа дека во секој нејзин одговор се чувствува болка поради наследникот и неговата одлука да ја напушти куќата.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Стефан не беше присутен за роденденот на мајка му, го немаше ниту за семејната прослава, а неодамна кога таа го промовираше својот бренд за чорапи, тој не беше таму да ја поддржи.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Наместо широка насмевка поради големиот потфат и сигурниот успех што ја очекува во очите на Брена, според мислењето на многумина имаше тага.

Фото: Инстаграм/ Стефан Живојиновиќ

Гледајќи низ ходникот каде што седеа нејзините пријатели, колеги и членови на семејството, недостасуваше само една личност за радоста да биде целосна.

фото инстаграм/Лепа Брена

Зошто Стефан и овој пат не сакаше да биде на дел од овој значаен момент на неговата мајка, и зошто реши целосно да исчезне, има ли надеж дека ќе се врати, сето тоа се прашања на кои јавноста нема одговори и е многу љубопитна да ги добие.

фото инстаграм/Лепа Брена

Неодамна и Боба реши да прозбори за Стефан и кажа дека се во добри односи.

фото инстаграм/Лепа Брена

Боба Живојиновиќ често истакнува дека најголемиот успех покрај тенисот, кој го прослави, се и синовите.
Боба на сите тројца им даде внимание, љубов и одлично образование, а на Филип кој го има со Зорица Накиќ и Стефан и Виктор од бракот со Брена им го понуди само најдоброто.

фото инстаграм/Лепа Брена

Што се однесува до образованието, Боба ги испратил своите синови да студираат во Америка по завршувањето на средното училиште.

фото инстаграм/Лепа Брена

Им дал почетен капитал и поддршка за кој било бизнис со кој подоцна би сакале да се занимаваат, но што се однесува до љубовта и блискоста, неодамна објасни дека не е се така како што се пишува во медиумите и како што изгледа на прв поглед.

фото инстаграм/Лепа Брена

Тој тврди дека има посебен однос со синовите.

фото инстаграм/Лепа Брена

– Мојата желба беше да го надградам семејството од кое и самиот дојдов. Мојот сон беше да ја изградам таа љубов, почит и се што има едно семејство со децата. Секој си има своја слобода, секој си го почитува своето време и својата приватност, но на крајот кога ќе се гушкаме е друго, ние сме семејство. Сега тука се Александра и малиот Александар и мислам дека тоа е најголемиот успех што секој човек може да го има – рече Боба и додаде:

фото стори.рс

– Издржувањето семејство во денешно време не е лесно, посочи Боба.

фото инстаграм/Лепа Брена

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close