Кафе муабет

“Кога ќе те избрка снаата мора да заминеш поради среќата на синот”: Гоца Божиновска 20 години живее во луксузната вила во Сурчин но сега откри шокантни детали!

Само тогаш би си заминала од вилата...

Пејачката Гоца Божиновска со години живее во вила во Сурчин, каде сега живеат и нејзиниот син Мирко и неговата сопруга Бојана заедно со внучето Зоран.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

Снаата Бојана и внукот Зоран внесоа посебна енергија во домот, а семејството сега ќе стане побогато за уште еден член чие доаѓање на свет со нетрпение го очекуваат сите членови на семејството.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

Гоца се вселила во вилата кога се омажила за Зоран Шијан, а по прераната см-рт на сопругот пејачката го продолжила животот со синот Мирко и ќерката Зорана, а како што вели во нивниот семеен дом се чуваат најубави спомени.

Гоца со ќерката Зоран и сестрата Јелица (десно)

– Овде сум 20 години и навикната сум на Сурчин затоа што живеев во овој крај девет години пред да се вселиме во оваа куќа. Овој дом ги чува најубавите спомени што ги имам, особено оние поврзани со мојот покоен сопруг, раѓањето на нашите деца, нивното детство… Никогаш, ама баш никогаш не би се иселила од него. Тој е мојата среќа. Децата доаѓаат и си одат, но јас останувам. Што би рекла тетка ми: „Ќе останеш во таа куќа додека снаата не те избрка“. И тогаш можеби би ги спакувала куферите и би заминала, само да го израдувам мојот Мирко – изјавила пејачката во една прилика.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

Семејната куќа на Гоца во Сурчин е опкружена со огромна капија која има и надзорни камери, додека во пространиот двор во летните денови членовите на семејството поголемиот дел од времето го поминуваат покрај базенот.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

Се ожени Мирко!

Синот на пејачката Гоца Божиновска и покојниот Зоран Шијан, Мирко Шијан се ожени со Бојана Родиќ, а бидејќи за свадбената веселба беа потрошени повеќе од 100.000 евра, парот доби подароци со многу поголема вредност.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Бојана и Мирко имаат мираз од сите страни, па наводно од Гоца добиле стан во Белград, родителите на Бојана обезбедиле плац на кој можат да изградат куќа, додека кумовите го изненадија Мирко со автомобил, пишува српски телеграф.

фото принтскрин

– Мирко и Бојана знаеле дека сите имаат подготвено нешто, но Гоца во договор со сватовите се договорила подароците да бидат објавени дури ден по свадбата. Гоца го сликала клучот од станот за Мирко и Бојана и ги испратила фотографиите на Вибер, а утрото по прославата дознале и за плацот. Бојана ги бакна мајка си и татко си, и сестрите знаеја што се случува. Сите се прегрнаа, беше многу емотивно. За време на прославата во ресторанот по свадбата, кумот му кажал на Шијан за автомобилот. Се заблагодари, но автомобилот допрва треба да стигне, па кумот лично ќе го донесе деновиве во Сурчин и ќе го паркира – вели соговорникот кој бил на прославата.

фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ
фото принтскрин/Инстаграм-Бојана Родиќ

Мирко и Бојана не планираат да се преселат во Белград, па најверојатно станот ќе биде комплетно наместен иќе се издава под кирија.

фото Курир.рс

– Мирко и Бојана не сакаат да живеат во гужва па веројатно ќе изградат уште една куќа во Тител на плацот недалеку од семејната ќуќа. Тие се врзани за Тител и Сурчин, сите живеат таму и никогаш не сакале да се преселат во центарот на Белград. Станот што го добија од Гоца е голем мираз, но тој ќе го средат и ќе го изнајмуваат. Мирко рече дека ќе преземе се што е поврзано со тоа. Сигурно не брзаат да изградат нова куќа бидејќи во Сурчин има доволно место за сите. Планираат да го средат плацот дури откако Бојана ќе се породи, кога бебето ќе порасне и ќе зајакне. И во двете куќи ќе имаат помош од сите страни, па засега не им се брза – вели изворот.

фото Курир.рс
фото Курир.рс
фото Курир.рс
фото Курир.рс
фото Курир.рс
фото Курир.рс

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close