Дом и семејство

Кога ќерка ти ќе ти каже дека се мажи за човек малку помлад од тебе: Ова се родителите на убавата Македонка која го освои Огњен Амиџиќ и се уште го имаат истиот став за зетот(ФОТО)

Тие се во брак веќеедна деценија...

Вообичаено кружат клишеата дека на таткото и мајката не им се допаѓа избраникот на нивната ќерка. Имено бабата и дедото на Огњен Амиџиќ се доказ дека тоа не е секогаш така, бидејќи кога првпат се сретнале со шармантниот водител биле пресреќни што нивната ќерка ќе се омажи за таков позитивен човек.

фото архива

Кога Огњен првпат се појавил на нивниот праг пред нешто повеќе од една деценија, Владимир и Бики Димитровски го прифатија како свое дете и ќерката, манекенката Данијела Димитровска веднаш доби благослов да се омажи за него.

фото Инстаграм/Бики Димитровски

Данијела и Огњен во меѓувреме го добија синот Матија, кој им го украде срцето на гордите баба и дедо и редовно го посетуваа во Белград, носејќи му подароци, а Амиџиќ секогаш убаво ги пречекуваше во својот дом.

Фото Фејсбук/ Огњен Амиџиќ

Бабата и дедото на Огњен Амиџиќ се помлади, многу енергични луѓекои ја обожаваат харизмата на водителот како и неговата смисла за хумор.

фото инстаграм/ Владимир Димитровски

Постари се од него само девет години, а разликата помеѓу генерациите речиси и да не постои, па не е чудно што тој сака целото слободно време да го поминува со нив. Во февруари заедно заминаа на скијање на Копаоник, а неодамна го прославија и 55-от роденден на Бики.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Инаку Данијела (33) и Огњен Амиџиќ (45) се редок пар на српската јавна сцена кои не зборува премногу за својата љубов и кога тоа го прават, не го прават премногу гласно и пречесто со што би ја задушиле јавноста.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Данијела Димитровска која е една од најпознатите манекенки, и е со македонско потекло и водителот Огњен Амиџиќ важат за еден од најсексапилните парови на балканската естрада. Тие се во брак веќе десет години, а во нивниот љубовен живот не постојат скандали.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Во едно интервју за Story.rs водителот зборуваше за тоа каков е нивниот однос и за јавноста откри неколку детали кои до сега никој не ги знаеше.

Фото Женски Магазин

Откако го добија синот Матија, во 2013 година, овие двајца посветени родители даваат се од себе за да му овозможат што подобар живот на наследникот. Авторот и водител на емисијата „Амиџи шоу“ на Пинк телевизија е исто така музичар и продуцент, а поседува и сопствено студио во кое активно работи на креирање песни за уметниците со кои соработува.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Данијела денес е успешен претприемач. Ниту таа не работи само една работа. Таа е сопственик на модната агенција “Models Inc” која е ексклузивен застапник на „Елит Модел Менаџмент“, исто така таа е сопственик на ексклузивен козметички салон за „козметика“ во Врачар.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Двајцата сме пренатрупани со обврски, но се обидуваме да не го натераме Матија да страда поради тоа. Голем е, полесно е да се грижиме за него сега. Иако имаме многу работа, ние секогаш се обидуваме да го возиме до и од училиште, да поминуваме време со него кога е дома. Се обидуваме девојчето кое се грижеше за него уште од неговото раѓање да дојде само еден час пред тој да си легне, а целото останато време, кога не е на училиште, со него да бидеме ние рече Огнен за Стори.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Работата наметнува толку многу обврски што можеби не можев да им се посветам на сите мои пријатели како што сакав. Ја изгубив приватноста и слободното време рече Огњен.

фото принтскрин

– Ние сме заедно долго време и ништо не ни е навистина тешко. Ние се поддржуваме еден со друг. Брак како и секој друг – лудо возење во секоја смисла. Има подеми и падови, но важно е да се обидете да додадете бензин кога треба и да закочите кога ќе видите дека е доволно добро – рече Данијела, која се сретна со шармантниот водител за време на гостувањето во неговата емисија, но уште кога тие се запознаа во Америка, каде што таа живееше и работеше во тоа време, страста започна да се разгорува.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Иако нашата суштина е иста, ние сме двајца сосема различни луѓе. Сепак, ние сме доказ дека спротивностите се привлекуваат и се надополнуваат едни со други. Огњен е порелаксирано момче, кое знае како да ме смири, додека јас сум тука за да го вратам во реалноста ако премногу се опушти – рече Данијела.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Бидејќи ја замени својата работа како модел со кариера на директор на модна агенција поради бракот и детето, нејзиниот претприемачки дух се погрижи успехот на тоа поле да не недостасува. И, тоа беше одлична отскочна штица за проширување на нејзините деловни активности, па пред извесно време отвори престижен козметички салон за „убавина“ во Белград. Таа знае многу добро да размислува за своите приоритети, а организацијата е нејзината светла страна, па успева да му се посвети на синот, но и на сопругот.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Сè е прашање на добра организација, имаме и девојка која ни помага и без неа не знам како би успеале, Ние се обидуваме да го направиме детето наша грижа, а бабите да уживаат во нвната улога и кога ќе се грижат за него и кога ќе поминат време со него тоа да м бде задоволство а не тешкотија, вели Данијела.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– За мене тоа се најголемите и најважните обврски. Навистина се обидувам секогаш кога можам да го поминувам времето што е можно повеќе со него. Што се однесува до Матија, ништо не ми е тешко, само сакам да бидам одморен кога сум со него за да можам да го дадам својот максимум. Тој е посебна фигура во мојот живот – истакнува водителот кој тврди дека секое несогласување меѓу него и неговата партнерка се решава лесно, така што другиот чувствува кога е време да се реши „спорната ситуација“.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Згодната поранешна манекенка,смета дека мала доза на љубомора е одличен зачин на љубовта:

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Постои љубомора во некои нормални количини и мислам дека тоа е знак дека љубовта е присутна. Здравата љубомора е секогаш добра.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close