Кафе муабет

КАТА ГРУЈИЌ НА ДЕРБИ! Пејачката блесна на Маракана – првпат се појави во јавност по породувањето! (ФОТО)

Ги собра сите погледи...

Познатата пејачка Катарина Грујиќ за прв пат се појави во јавноста по породувањето и буквално ги собра сите погледи.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Имено пејачката замина на Маракана да го поддржи својот сопруг, фудбалерот Марко Гобљељиќ.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Ката на својот Инстаграм објави видео од Маракана каде се играше дерби, меч меѓу Црвена Звезда и Партизан, а популарната пејачка не ја криеше поддршката за црвено-белите.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Да потсетиме, Катарина Грујиќ на 15 декември ја роди ќерката Катја која ја доби со фудбалерот Марко Гобељиќ.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Мама Ката е многу возбудена поради новата улога може да се каже дека одлично се снаоѓа. Имено таа е позната како некој кој постојано објавува фотографии на социјалнте мрежи и постојано им “сервира” нешто ново на фановите.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Околу Катја и помагаат сопругот, фудбалерот на Црвена звезда Марко Гобељиќ, но и нејзината мајка и сестра а тука е и свекрвата.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Гордиот татко, по породувањето ја изненади сопругата со скапоцен подарок, а таа веднаш се пофали на социјалната мрежа Инстаграм.

фото Инстаграм/Катарина Грујиќ

Имено, се работи за нараквица на луксузен бренд која чини околу 7.000 евра.

Фото Инстаграм/Марко Гобељ

– За Катарина и мене ова е секако најважниот ден. Бебето и таа се добро, тоа ми е најважно. Јас сум најгордиот татко на светот. Утрото имаше болки, ја однесов во болница и ѝ рекоа да остане. Веднаш знаев дека тој ден ќе се породи. Отидовме во кафуле со сестрата на Катарина, а потоа отидов на тренинг, тренерот ме ослободи да не ја играм утакмицата.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

-На почетокот ја криевме бременоста, сакавме да ја задржиме приватноста, само семејството знаеше за радосната вест. Ката сакаше да работи и јас ја поддржав во тоа. Свршувачката беше пред бременоста – истакна Гобељиќ за „Блиц“ веднаш по породувањето на неговата избраничка.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Купија нов стан…

Пејачката Катарина Грујиќ од својот свршеник Марко Гобељиќ доби стан во луксузната населба во Нов Белград.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Тие заедно со нивната ќерка Катја наскоро ќе се вселат во пентхаус кој се наоѓа во населбата каде што веќе живеат и многу познати личности, па Ката и Гобељ ќе бидат првите соседи Новак Ѓоковиќ, Саша Ковачевиќ, Марија Шерифовиќ, Милица Павловиќ и многу други.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Откако Катарина се породи во декември 2021 година и роди наследничка, пејачката и фудбалерот живееја со малата Катја во куќата на родителите на Ката во Вождовац.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сепак, набрзо ќе се преселат во сопствен стан, а пејачката на социјалните мрежи се пофалила со погледот од новиот дом.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Бидејќи се решени да имаат максимална удобност, судејќи по фотографијата која неодамна се појави на социјалните мрежи, парот направил многу важен чекор, кој ќе биде пресуден за воспитувањето на малата Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сопругата на Марко Гобељиќ покрај тоа што позираше со хартии, објави и фотографија од станот, кој сега наводно е нејзин, и го снимила погледот на цел Белград.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Станот кој наводно Ката го добила на подарок чини 408.000 евра и е 102 метри квадратни во елитната населба „Вест 65“ во Нов Белград.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Ката е пресреќна! Вчера ме повика да ми се пофали дека од сопругот добила стан вели за српски Информер извор близок до парот.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Ката веќе избра мебел за станот. Нарачала кревети, маса и столови од странство, а сега гледа мебел за детската соба за нејзината ќерка Катја. Таа ми се пофали дека зградата во која ќе живее има базен. Таа сака да плива, но не оди на јавни базени поради гужвата. Наскоро секој ден ќе може да ужива пливајќи далеку од љубопитните очи, бидејќи базенот е само за станарите од зградата. За разлика од неа, Марко не е воодушевен од базенот, туку од теретаната во која планира да оди секој ден – вели нашиот извор.
Пејачката не сакаше многу да зборува за нејзиниот нов дом.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

-Полека го средуваме имотот на кој ќе се преселиме наскоро, посебно ќе се посветиме на опремување на собата за нашата ќерка – изјави фолк ѕвездата.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Да потсетиме, Катарина и Марко се венчаа во септември минатата година на фармата Наташа Беквалац во Ченеј. На интимната церемонија присуствуваа само кумовите, членовите на семејството и најблиските пријатели. Не сакале да направат голема свадбена веселба, бидејќи пејачката била во шестиот месец од бременоста, но и поради пандемијата на коронавирус. Затоа во јуни ќе приредат голема свадба!

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close