Кафе муабет

Катарина Грујиќ сите ја знаете но погледнете како изгледаат нејзината сестра и мајка- овие убавици ќе ве остават без здив

Не е единствената убавица во семејството...

Неодамна Катарина Грујиќ и нејзиниот избраник Марко Гобелиќ го кажаа судбоноснотот ДА пред Бога и пред повеќе од 500 гости.

фото принтскрин

Ката, како што веќе пишувавме, блесна во венчаницата на албанскиот дизајнер, која според гласините чинела 20.000 евра. А младоженецот исто така беше беспрекорно облечен.

фото принтскрин

На свадбата секако присуствуваше и семејството на Катарина Грујиќ, а гостите можеа да се уверат дека Ката не е единствената убавица во семејството.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Имено, пејачката има постара сестра Бојана, која отсекогаш се криела од очите на јавноста, бидејќи,  живее сосема обичен, семеен живот, со сопругот и синот Лав, чии фотографии Ката често ги објавува на Инстаграм.

фото Ata Images

Бојана е убава како Катарина, а на свадбата блесна во фустан од тантела.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Сепак, ниту мајката Билјана не заостана зад своите ќерки која за оваа свечена пригода избраа долг бордо фустан кој одлично и прилегаше.

фото Ata Images

Она што може да се забележи е дека сите три Грујиќ се многу слични и многу убави.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Да потсетиме, Катарина и Марко пред неколку дена направија гламурозна свадба на која присуствуваше цела српска естрада.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

За свадбата пејачката и фудбалерот сериозно го отвориле ќесето па на гостите им била послужена најскапата храна и пијалоци, како и торта од 15 ката, а невестата носеше три венчаници од кои едната вредеше дури 20.000 евра.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Фудбалерот решил да не штеди на овој ден, па штом пристигнал пред храмот трубачите ги кител со по 50 евра. Гобељ ја држеше венчаницата на Ката, а до Храмот ги придружуваа седум телохранители.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, според стариот српски обичај, Марко претходно ја купил невестата за 5.000 евра. Држејќи се за младоженецот кој во раце ја носеше ќерката Катја, Ката блесна во венчаница од 20.000 евра, додека на вратот носеше дијамантско ланче.

фото принтскрин

Пејачката сакала да се испочитуваат традиционалните обичаи па се подготвувала за венчавката во куќата на нејзините родители во Душановац. Младоженецот со семејството дошол да ја земе невестата, а кога Марко ја извадил Катарина пред куќата, сите останале без зборови.

фото принтскрин

Инаку пејачката Катарина Грујиќ во неколку наврати зборуваше колку е среќна со Марко, а во една прилика и откри дека меѓу неа и сопругот има доза на љубомора, но се во доза на нормала.

фото принтскрин

– Мислам дека сме подеднакво љубоморни, но сето тоа е во нормални граници. Никогаш не правиме сцени. Но, мислам дека таа мала доза на љубомора треба да постои. Мислам дека е повеќе посесивно отколку љубоморно – изјави претходно за „Блиц“ Катарина Грујиќ.

фото принтскрин

Бидејќи поминуваат многу време заедно, пејачката признава дека Марко Гобељиќ ја разгалил.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Многу сум навикната да сме заедно 24 часа и веројатно ќе ми биде тешко кога ќе почнеме да работиме и ќе бидеме малку поразделени. Ќе ми недостига се, искрено. Овој период од една година, колку и да ми недостигаат настапи, толку ми се допаѓа што постојано сум со него – изјави своевремено Ката.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close