Дом и семејство

Катарина Грујиќ проговори по обвинувањата дека ја малтретира бебиситерката: Повеќе нема да трпам!

Вели дека нема да толерира лажни вести...

Катарина Грујиќ пред нешто помалку од една година за прв пат се оствари во улогата на мајка, а само неколку месеци по породувањето им се врати на настапите кои ги има неколку пати неделно.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Како и секоја вработена мајка, и Ката има помош во грижата за своето бебе, а неодамна се појавија натписи дека на бебиситерката која се грижи за нејзиното девојче не и дава мир.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Испраќам двесте пораки, а дадилката ми вели: Те молам опушти се, спиеше, се е во ред и како што треба. Многу се плашам и сакам во секое време да знам дека се е во ред – објавија локалните медиуми кои ја револтираа пејачката.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

По насловите за тоа како не и дава мир на дадилката, таа се огласи на својот Инстаграм и испрати јасна порака до сите.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Ова е срамно веќе од ваша страна! Престанете да ме уништувате со лажни натписи и да создавате погрешна слика за мене! Не ве допирам, не ме допирајте, бидејќи вакви работи се добредојдени во суд, а јас немам намера повеќе да трпам некој да си игра со мене- ​​беше јасна Грујиќ.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Катарина Грујиќ првиот настап го имаше само три месеци по породувањето.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Таа во една прилика истакна дека мајчинството ја променило на подобро и дека заедно и рамноправно со сопругот Марко Гобељиќ ја одгледува ќерката Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

“Мојот начин на живот се промени, но на подобро и поубаво.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Многу сум поисполнета во животот. Улогата на мајка за мене е најважната и најубавата улога во животот што може да се случи. Сè што се променило се промени само на подобро“, вели Ката за „Блиц“ и додаде:
„Отсекогаш сум била одговорна личност, а сега треба да бидам уште поодговорна и навистина сум. Би дала се за ќерка ми во животот. Правам се за неа и поголемиот дел од времето го поминувам со неа. Ме промени тоа да сум само со неа и апсолутно ништо во животот не ме интересира освен неа, и секако после неа, мојата кариера. Како што истакнува нејзиниот избраник Марко Гобељиќ, добро му оди како татко, а веќе ја разгалил ќерката Катја“.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Во една изјава непосредно по породувањето Катарина откри дека во бременоста многу се здебелила, но успеала да ослабне благодарение на здравиот начин на исхрана.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

„Се здебелив некои 14 килограми во бременоста, што мислам дека е сосема нормално, жената колку и да се здебели во бременоста е нормално. Што и да јадеш, треба да јадеш. Така функционирав, но јас сум некој кој сака да се храни здраво, не ми беше тешко да ослабам, бидејќи рано почнав да тренирам“, изјави претходно Катарина.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close