Кафе муабет

Катарина Грујиќ прв пат по породувањето: Се чувствувам уморно, плачев од среќа!

Пејачката кажа како се чувствувала која ја родила Катја...

Фудбалерот Марко Гобељиќ во понеделникот ја пречека сопругата Катарина Грујиќ пред породилиштето. Ќерката Катја е најубавото нешто што им се случило, признале новопечените родители пред камерата на „Ексклузив“.

фото инстаграм/Марко Гобељиќ

Пејачката тврди дека девојчето личи на нејзиниот татко, но се надева дека таа ќе земе некои нејзини црти. Катарина од породилиштето замина уморна со темни кругови околу очите кои ги покри со големи очила, па набрзина посакала да замине во својот дом каде ја чека семејството.

фото принтскрин
Фото Инстаграм/Марко Гобељ

-Не сум спиена, подочниците се тука, што да кажам, незнам како се чувствувам, дали уморно, ненаспано но дефинитивно сум најсреќна на светот мислам дека ова чувство не може да се опише, секоја мајка го знае тоа.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

-Јас сум најсреќна на светот, ова чувство не може да се опише со зборови. Сеуште не можеме да кажеме на кога личи, се надевам дека ќе личи на мене и ќе има сини очи.

фото курир.рс

Ката вели дека не се плаши од ништо што ја очекува бидејќи има помош…

Фото Инстаграм/Марко Гобељ

-Никој не е роден спремен така што ќе видиме, се тоа се учи секако. Не се плашам од ништо едвај чекам да одам дома со неа, дошла и свекрвата да помогне, дојде и мајка ми да ми помогне така што сега сите не чекаат дома.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Ѓуриќ

Вели дека има желба на својот избраник, фудбалерот Марко Гобељ да му роди четири деца..

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Марко веднаш почна да плаче кога ја виде Катја. Тоа се искрени емоции кои не се опишуваат со зборови. Вчера се фатив како ја гледам три часа, а таа е мирна, спие, па ме гледа… Боже, не ми се верува дека ова е мое дете и солзите веднаш ми течат, наеднаш – изјави пејачката и додаде дека била под дејство на анестезија но дека и таа заплакала.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Марко не можеше да ја сокрие среќата па славеше до зори.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Двете се добро, а јас сум најгордиот татко на светот. Сè уште не сум ги видел поради короната. Ќе се видиме во понеделник кога ќе излезат од болница. Дома сè е подготвено за доаѓањето на бебето – изјави гордиот тато, кој за време на славењето носеше маица со натпис „Добре дојде Катја“.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Инаку на својот Инстаграм профил пејачката го сподели првото стори на кое постави фотографија од бебето и нејзиниот избраник Марко Гобељ. Имено фудбалерот ја држи малата Катја во прегратки а Ката ги фотографираше.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Во описот на фотографијата напиша: Животи Мои!

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Како што може да се забележи од фотографијата Марко е пресреќен во улогата на татко а како што и самиот рече конечно успеа да ја запознае наследничката со оглед на тоа што не можеше да дојде на посета во болницата поради короната.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close