Дом и семејство

Карлеуша си ја отвори душата и конечно призна каков е бракот со Душко- откри детали за своите ќерки!

Пејачката долго време не коментираше за бракот со нејзиниот сопруг...

Веќе подолго време се пишува за распадот на бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, со кого таа има две ќерки.

Многумина ја поврзуваа Јелена со други мажи, и пишуваа за аферите на Душко но сега, пејачката која важи за една од најконтроверзните на Балканот, реши да ја овори душата и конечно проговори за односот со нејзиниот сопруг.

Тие се во брак 12 години и имаат две ќерки Ника и Атина.

 

„Функционира многу добро, а тоа им е новогодишна честитка на сите кои покажаа омраза кон мене и моето семејство“, вели Карлеуша.

 

Пејачката на неколку пати откри и детали за своите ќерки. Таа истакнна дека поголемата ќерка Атина која има 12 години, а веќе стана миленичка на јавноста доста наликува на неа физички, но кога станува збор за емоциите, помалата ќерка Ника која има 11 години е иста како неа.

„Ника ги покажува своите чувствува, додека Атина не сака да зборува за тоа. Двете се многу емотивни и чувстивтелни. Со Ника се разбирам само со поглед, многу е интелигентна и врзана за мене.

 

Понекогаш нејзините изјави се многу зрели како за дете од 11 години. Многу ме потсетува на мене кога бев мала. Од друга страна, Атина во физичкиот изглед е копија на мене“ вели Јелена и додава: Атина има 12, а Ника 11 години, рано е зборувам за нивната идна професија бидејќи тоа кај децата се менува од година во година. Тие треба да знаат дека со влегувањето во светот на социјалните мрежи, нивниот раст се забрзува на суров начин. Можам само да кажам дека сум гордa на двете, на нивното воспитување и скромност.

 

Нивната наследничка веќе ги освои социјалните мрежи

Наследничката на популарната пејачка Јелена Карлеуша ги воодушеви сите со своите нови фотографии, а на социјалните мрежи веќе ја следат преку 100.000 фанови.

„Убавица на тато“, напиша тој.

 

 

Во прашање е Атина Тошиќ, постарата ќерка на балканската поп икона Јелена Карлеуша, која тргна по стапките на својата мајка кога се во прашање објавување фотографии и популарноста на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм

 

Имено, Атина иако има само 12 години важи за една од најпопуларните девојчиња на Инстаграм и ТикТок, а бројни модни брендови што се занимаваат со облека за тинејџерки и девојки, веќе ја бараат за реклами.

Фото Инстаграм

Многумина и веќе забележаа дека таа многу наликува на својата популарна мајка, која очигледно е дека е нејзин идол.

 

Атина е особено популарна на социјалните мрежи и има најмногу следбеници од сите деца на познатите личности во регионот кои се нејзини врсници.

Со нови фотографии покрај луксузната новогодишна елка во семејната куќа, Атина ги воодушеви нејзините следбеници па нејзината објава за 16 часа „собра“ 28.000 лајкови и скоро 300 коментари.

Foto Instagram

Малата Атина инаку е фотомодел. Таа секојдневно на својот профил на Инстаграм објавува фотографии а веќе има и своја група на обожаватели.

 

Фото Инстаграм

Фото Инстаграм

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close