Кафе муабет

Карлеуша се пофали со куп рози а еве каде беше Душко: Поранешниот фудбалер се огласи и ги изненади сите со објавата! (ФОТО)

Објави фотографија од својата мајка...

Фудбалскиот менаџер Душко Тошиќ ги изненади сите со најновата објава на социјалната мрежа Инстаграм.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Имено, бидејќи вчера се одбележа Денот на вљубените, многумина очекуваа Тошиќ да го видат покрај сопругата Јелена Карлеуша, но тој се огласи од друга локација.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Душко Тошиќ сподели фотографија од својата мајка Николета со букет цвеќе и со тоа ги воодушеви придружниците.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Карлеуша вчера објави фотографии на кои позира опкружена со 3.333 рози, а останува мистерија кој ја изненади дивата за празникот на љубовта.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена позираше во светло син фустан во кој ги истакна облините, а околу неа имаше цвеќиња. ЈК за оваа прилика се фотографираше опкружена со црвени рози.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Пејачката не напиша кој и ги испратил раскошните букети, но следуваа низа од коментари за тоа кој и ги испратил овие цвеќиња на Карлеуша.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

„Убава си“, „Среќен ден на вљубените“, „Јелена имаш милион рози, а јас немам…не е фер, прати ми барем една“, се само дел од коментарите.

Инаку, Јелена Карлеуша е позната по модните комбинации, а неодамна објави порака на Инстаграм и објасни како се чувствува.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

“Стилот и модата ми доаѓаат природно, ништо не правам со сила. Не се прилагодувам на трендовите, ги користам на мој начин. И додека целиот свет се чуди како една необична жена од далечната Србија има такво добро чувство да предвиди што е следно во модната индустрија, ги задржувам моите идеи за да се вклопам во овој свет, инаку би била прогласена за луда. Модата е уметност. Врвната уметност е генијална. Генијалното не е прифатливо во морето на просечност. Се разбира , Сакам да позирам и да објавувам фотографии од мојот задник, но тоа само нагласува колку стил имам кога всушност сум облечена“, напиша неодамна ЈК.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Но сепак иако многумина помислија дека Душко ја израдувал сопругата сепак се чини дека фотографијата што тој ја сподели беше одговор на ова прашање.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Карлеуша и Душко по семејниот скандал се уште не се огласија дали повторно се заедно. Фановите очекуваат парот да стави крај на несогласувањата но тие се уште не изнеле никакви детали за помирување.


Душко се посвети на работата…

Иако на Душко Тошиќ му истече наводната забрана за приближување кон сопругата Јелена Карлеуша, тој се уште не ја видел и не се вратил во семејната куќа.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Поранешниот фудбалер не се враќа во семејниот дом за да ги смири односите со сопругата Јелена Карлеуша.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Поради деловни обврски, Тошиќ веќе извесно време престојува во Истанбул, а земајќи ги предвид вестите кои пристигнуваат од турската престолнина, сиот труд се исплател.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Имено, Душко со трансфер на фудбалери ја збогати својата успешна менаџерска кариера.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Станува збор за унгарскиот фудбалер Кевин Варга, кој благодарение на посредништвото на Тошиќ настапуваше за турскиот Кашимпаша, а ова е доказ дека Тошиќ не е во семејниот дом не поради лошите односи со Карлеуша, туку поради деловните обврски.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Сопругот на Јелена Карлеуша неодамна се пофали со деловниот успех на Инстаграм, а судејќи по насмевката на лицето на младиот фудбалер, тој е подготвен за победи и задоволен од новиот договор, а за Јелена не ни размислува.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Одлуката на Душко Тошиќ е да го стави фокусот на работа во овие турбулентни времиња, а како ќе се развиваат работите по неговото враќање во Србија, останува да видиме.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close