Кафе муабет

Карлеуша пред разводот нашла писмо во куќата: Се изненадила кога прочитала-“Не можам да живеам без тебе”

Атина ја потсети колку ја сака...

Гласините кои веќе подолго време кружат, дека бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ е во криза, добија официјална потврда.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Пејачката пред неколку дена објави дека по 14 години брак се разведува од сопругот, фудбалерот Душко Тошиќ. По објавата таа замина на одмор во Турција заедно со своите миленички Атина и Ника.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

– Јас и Душко се договоривме заемно да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со договор во наредниот период, напиша Карлеуша во својата објава на Инстаграм.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Сепак, како и да изгледа на Инстаграм, Јелена фактот дека бракот дошол до распад не го пребродила лесно.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Во пресрет на 5 јули, кога официјално призна дека бракот и овојпат не функционира, ЈК во раце држела писмо кое и дало неверојатна сила.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

-Мамо, ти си ми се во мојот живот, те сакам многу и не можам да живеам без тебе!, е пораката на тринаесетгодишната Атина упатена до нејзината сакана мајка.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Како што откри пејачката во соопштение за медиумите, таа го има старателството над децата, а целиот брачен имот им е пренесен на нивните две ќерки.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Како што пренесуваат медиумите, Ј.К. наводно сега се иселува од куќата во Лисиче Поток, која е помала од онаа на Дедиње, каде што планира да продолжи да живее со своите ќерки.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Бидејќи нивните ќерки моментално се малолетни, пејачката ќе располага со имотот додека не пораснат.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Бидејќи Ј.К. има старателство над децата, Душко ќе плаќа алиментација. Наводно, месечната алиментација ќе изнесува вкупно 5.000 евра, а дополнително ќе го финансира нивното дообразување, пишува „Нова“.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Сите договори се склучени без одложување, а Тошиќ, бидејќи е многу приврзан за ќерките, ќе може да ги гледа секогаш кога ќе има можност, со оглед на тоа што поголемиот дел од времето поради работата го поминува во Турција, пренесуваат медиумите.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

За разлика од бројните други познати парови кои за време и по разводот имаа само лоши зборови еден за друг, Јелена и Душко минуваат низ тежок период на многу цивилизиран, пристоен и коректен начин.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Една од причините најверојатно се нивните ќерки кои со родителска грижа сакаат да ги заштитат од дополнителен стрес и изложување во јавноста.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Наводно Јелена се чувствува многу емотивно поради одлуката на Душко да се разведе, па дури и плачела поради тоа.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Јелена е многу лошо, иако се труди тоа да не го покаже, се прави силна и не сака никој да ја сожалува. Пред неколку дена пиевме кафе и потоа се скрши, не можеше да престане да плаче со часови. Најмногу ја боли тоа што чувствува дека ја разочарала мајка си. Ги избриша солзите и рече: „Би сакала моето семејство да остане заедно, би сакала јас и Душко да преживееме со нашите деца, никогаш немаше да го дозволи ова. Знаете, мајка ми сега ќе најдеше начин. и сè ќе беше како што треба. Да не се случеше сè кога веќе се разболе, веројатно ќе успеевме да надминеме сè и да преживееме. Ја разочарав мајка ми, не и ја исполнив желбата“. Таа само тоа го повторуваше, откри неодама извор близок до пејачката за Ексклузива.ба.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Покојната Дивна, мајката на Јелена Карлеуша наводно била многу приврзана за Душко па поради тоа пејачката дополнително била разочарана бидејќи се чувствувала како да ја предала мајка си.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Таа многу се бореше за нивниот брак и го обожаваше Душко, двајцата беа многу блиски. Ретко ќе сретнете баба и зет кои ќе се согласуваат како што го правеа тоа тие двајца. Самата Јелена пред некој ден рече: „Мама ме викаше девојче и јас и бев се, таа беше растргната поради мене, но се сеќаваш ли што рече за него? Секогаш тврдеше дека тој е подобар маж од мене“. Таа липаше и зборуваше со мене, а сето тоа е точно и така беше – наведува изворот и додава дека дури и тетката на Јелена, Данијела, се обидела да разговара со Душко за да даде уште една шанса на нивниот брак.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Дивана беше столб на целото семејство и ги држеше сите заедно. Кога видела дека со неа и со Душко дефинитивно е готово, Јелена во еден момент и се јавила на тетка ѝ, сестрата на Дивна, Даниела, и ја молела за помош, но се чини дека тоа не било успешно. Даниела се обидела да разговара со Душко, му рекла да размисли уште малку за разводот и да го задржи семејството заедно, но не успеала. Таа го нема истото влијание врз него како што го имаше Дивна, но мислам дека тоа е поради врската на Јелена со мајката на Душко – изјави соговорникот, пренесува Курир.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close