Кафе муабет

Карлеуша очајна: “Децата ме обвинуваат за се”, pоп- дивата прозборе за разводот од Душко, нема да верувате што и рекла Aтина

Таа е виновна за се...

Со оглед на тоа што нејзината постара ќерка Атина сака да стане фотомодел, а пред неколку дена ја имаше првата официјална модна ревија, медиумите се интересираа како поп-дивата Јелена Карлеуша реагирала откако нејзината постара наследничка прошетала по пистата.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Атина сака да биде модел и мој совет до сите родители е да не им ги кршат крилјата на децата. Да ги остават да си ја изберат професијата и да им бидат само ветер во грб, како што мене ми беше мајка ми. Тие се многу специфични девојки. Атина пред некој ден ми кажа дека јас сум виновна што таа и Ника биле препознаени во јавност и дека не го сакале тоа.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Сега јас сум виновна за се, но мислам дека со тек на времето тоа ќе им значи и ќе им помогне. Атина го затвори својот Инстаграм профил на кој имаше десетици илјади следбеници само поради таа несакана популарност.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Иако до сега медиумите неколку пати пишуваа за нејзиното напуштање на семејниот дом, сепак Карлеуша јасно кажа дека таа и нејзиниот сопруг живеат под ист покрив, но дека не сака да каже ништо повеќе на оваа тема, за да не дојде до ситуација неговиот адвокат да дава разни изјави.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Она што е сигурно е дека Душко ќе и замери на неговата се уште официјална сопруга, Јелена, поради реалното шоу.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Поп дивата откри дека подготвува нешто необично, во нејзин стил, а овој проект бара многу труд и пожртвуваност, па со оглед на тоа што албумот се уште не е готов, реалното шоу на Карлеуша засега ќе почека.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Таа потврди дека доаѓа нешто големо, коментирајќи дека ќе ги уништи сите други слични проекти.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

-Ќе направам емисија која ќе биде многу гледана каде и да се емитува, погледана, отколку, на пример, „Ѕвездите на Гранд“, сигурна сум – искоментирала Јелена во свој стил и ги оставила обожавателите со нетрпение да ги очекуваат нејзините нови деловни потфати.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Душко не е вистински маж

Јелена Карлеуша често истакнуваше дека сè што јавноста знае за неа всушност не е вистина. Дека приватно е многу поинаква, понежна и како што самата вели „досадна личност“.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Поп дивата во едно емотивно интервју откри детали за себе кои малкумина ги знаеле, спомнувајќи го нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Кога реков дека мажот мора да е лажен, мислев дека никогаш не смее да ги покажува своите вистински бои, своето вистинско лице. Моето вистинско лице е сето она за што јавноста на Балканот не ни сонува. Никој навистина не ме познава. Единствената што ме познаваше беше мајка ми, можеби моите деца, а не мојот сопруг. Јас, всушност, сум измамник на шоубизот. Бидејќи сè што мислат луѓето за мене, не е така. Извртена слика на жена која мораше да биде пет пати подобра од сите други за да има шанса воопшто. И тогаш се претвора во трка со самата себе, опсесија со его. Сликата што беше испратена за мене не е добра – искрена беше Јелена.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Меѓутоа, во едно големо интервју таа откри дека ниту еден маж никогаш не ја заштитил од вербални напади, вклучително и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ, со кој е во процес на развод.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Ниту еден човек никогаш не ме заштитил, вклучително и мојот. Секогаш ме навредуваа, ме понижуваа, а никој не помисли да ме брани како жена. Одбрана доживеав само од жени. И благодарам за тоа. Како општество ја нагласуваме борбата против насилството врз жените. Па зошто тоа не се применува кога се работи и за мене – рече Јелена и додаде:

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Кој ќе го преживее тоа што го преживеав јас, веќе не чувствува болка, удари, понижување, или тага… Чувствува само желба да преживее и многу често за одмазда, за жал – искрена беше Јелена.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close