Кафе муабет

Карлеуша на прошетка со ќерките – тие се вистински убавици, а овој детаљ го забележаа сите!

Јелена покажа дека нејзините ќерки наследиле убавина од неа...

Поп дивата Јелена Карлеуша кога и да објави фотографија прави вистински бум. Така и овој пат таа објави фотографија од вечерна прошетка со своите наследнички Ника и Атина и предизвкла бура од коментари.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Карлеуша често истакнува колку е горда на своите ќерки Ника и Атина, бидејќи тие се образовани деца, добри ученици и добри луѓе.

Овој пат, Јелена покажа дека нејзините ќерки наследиле убавина од неа, а нејзините следбеници за Атина велат дека е копија на Јелена.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Имено, Јелена објави фотографија од вечерна прошетка со Ника и Атина, а коментарите не престануваат.


– Мама и мачињата – напиша Јелена во описот на фотографијата.

Ника за таа пригода избра тексас фустан и патики, додека Атина носеше мини-цветен фустан и сандали. Во нејзиниот стил, Јелена изгледаше волшебно во мини, син фустан, со торба направена од ист материјал и во проѕирни сандали.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Двете ќерки добија безброј комплименти, а обожавателите забележаа дека Атина се повеќе личи на нејзината мајка.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

„Три грации“, „Леле, мајко, какви ангели имаш“, „Уште малку и паѓаш во сенка “, „Буквално, уште една година, две и тие навистина ќе бидат главните sвезди“, „ Младата дама лево од вас само таа знае да позира “,„ Ника има необична убавина “,„ Атина не може да не биде позната “па, Атина е истата Јелена”. Тие се премногу слатки, а Атина е копија на Јелена”, “Ми се чини дека Атина изгледа како Јелена, а Ника како Душко” , „Ника, невообичаена убавица“, се само дел од коментарите.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Одбележаа 15 години врска!

Оваа година Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ одбележаа 15 години врска, од кои 13 години брак.

Како што истакна поп-sвездата во интервју за Story тие повеќе не прават големи прослави по тој повод, а потоа на свој начин објасни што е тоа „рецепт за среќен брак“.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Душко и јас сме заедно 15 години. Ние веќе престанавме да го славиме тој ден затоа што, по 15 години, некако станува нешто што не се слави. Како роденден, кога имате над 40 години. Мислам дека кога станува збор за Душко, дека тој најмногу ме сака без шминка, без никакви додатоци што ја валкаат маицата, кошулата, лицето, навлаката за перници … туку , кога сум јас, и тоа е најважно за една жена, дека мажот кој те сака, те сака таква каква што си навистина. Затоа што ова, ова не сум јас, ова е мојата работа. Во приватни и деловни активности, јас воопшто не сум иста личност – истакна Карлеуша.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

-Никој не е совршен, нема совршен. Не сум совршена. Сите имаме недостатоци, а јас имам најмногу. Поентата е да прифатиш некого и да сакаш некого со сите тие маани. Ако го барате идеалот, тешко е да се најде. Ако премногу филозофирате, ќе останете сами. Треба само да пронајдете рамнотежа, така што добрите работи ќе бидат поизразени од лошите, и поработете на тоа со комуникација. Понекогаш недостатоците можат да бидат многу интересни. Моите се многу за*бани … – рече таа.
На прашањето да одвои еден од недостатоците кај неа кои се привлечни таа одговори:

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– На пример, знам да бидам многу разгалена … Мажите генерално преферираат разгалени наместо оние кои самите го носат целиот товар. Знам да бидам принцеза, колку и да го нервира тоа Душко, но тој е исто така многу убав и смешен.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

На прашањето за рецептот за среќен и долготраен брак, Јелена истакна дека никој не може да ги раздели оние кои се родени еден за друг.

Фото Инстаграм/ Dusko Tosic
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Кога луѓето се тука во добро и во лошо, кога сакате да го дадете својот живот за некого, тогаш тоа е вистинската работа. Оној за кого мечтаеш на Инстаграм, за него не сакаш да го дадеш животот. Можеби ќе му дадете нешто, но не сè. А сепак Душко е некој за кого би го дала животот – истакна Карлеуша.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close