Кафе муабет

Како да се близначки: Ова е сестрата на Драгана Мирковиќ која со години ја крие од јавноста!

Таа е десна рака на пејачката...

Популарната српска пејачка Драгана Мирковиќ е една од оние естрадни личности која не сака да споделува детали од интимниот живот со јавноста.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

За нејзиното семејство многу малку се знае, и тоа само кога таа ќе ги спомене во некој разговор.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Освен што Драгана некогаш ги споменува своите деца, за останатите членови од семејството уште поретко зборува.Малкумина знаат дека Драгана има сестра која и е една од најдобрите пријателки во животот.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Дури ни обожавателите не знаат дека една од најголемите фолк ѕвезди на овие простори Драгана Мирковиќ не е единица. Покрај сопругот Тони Бијелиќ и децата Марко и Мануела, најголема поддршка во животот и е сестрата Душица Крумов.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Како што пишуваа медиумите, Душица и Драгана се многу блиски, а сестрата на пејачката и е од голема помош во работата, односно таа и е десна рака на телевизијата и сета важна работа ја работи кога Драгана не е во можност.

Фото Фејсбук Душица Крумов

Иако Душица вообичаено не се експонира во јавноста, во една прилика зборуваше за нивниот семеен живот и откри детали од нивното детство.

Фото Фејсбук Душица Крумов
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Како што тогаш кажа, Драгана била одлична ученичка, дека ја добила Вуковата диплома и дека секогаш се истакнувала во студиите и имала неверојатен талент.

Фото Фејсбук Душица Крумов

Пејачката во една прилика ја покажа сестра си кога преку Инстаграм и го честиташе роденденот.

Фото Фејсбук Душица Крумов

– Драга моја среќен ти роденден и ти благодарам за сите години поддршка и љубов – напиша тогаш Драгана со нивната заедничка фотографија.

Фото Фејсбук Душица Крумов

Забележливо е дека Душица и Драгана многу си личат, но бидејќи пејачката својата интима не ја споделува со јавноста, членовите на нејзиното семејство многу ретко можеме да ги видиме во јавност.

Фото Фејсбук Душица Крумов

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close