Кафе муабет

Каде Цеца гази трева не расте: Погледнете што се случува сега со Богдан Срејовиќ, младиот менаџер кого пејачката го остави по една година врска

Раскинаа иако се изгледаше идилично...

Не е тајна дека Богдан Срејовиќ, поранешното момче на Цеца, беше крајно вознемирен и тажен по раскинувањето со фолк-дивата, што беше и очекувано.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

По помалку од една година по раскинувањето, Богдан се врати на старите навики, на пријателите, семејството кои му го прават денот комплетен и убав.

фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

И покрај болката поради раскунувањето со неговата љубов, тој се врати на секојдневните обврски кои ги има кон неговата ќерка Искра, која е круна на неговиот брак со манекенката Зоран Тасовац, која денес е во врска со Саша Ковачевиќ.

Фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

По раскинувањето со Цеца, Богдан Срејовиќ поголемиот дел од времето го поминува во друштво на наследничката, која секогаш успева да го насмее, дури и кога не му е до смеење.

Фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

Поранешниот на Цеца сосема се посвети на родителството, а не пропушта ниту еден важен момент со својата ќерка, од родендени, маскенбал, до настапи и балет, а доказ за тоа е неодамна објавената фотографија на неговиот „Инстаграм“ профил.

Фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

Имено, Срејовиќ се сликал со наследничката додека се шетале по улица, а нејзиниот стајлинг ги маѓепсал сите кои имале можност да ја погледнат сликата. Срцето на Богдан е полно што е татко на млата Искра а тоа го покажува и описот на фотографијата.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

-Најголемата љубов во мојот живот, напиша Богдан и ги стопи срцата на своите следбеници.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Да потсетиме, Светлана Ражнатовиќ беше во врска со Богдан нешто помалку од една година.
Како што тогаш објавија медиумите одлуката за раскинување била обострана.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Иако се изгледаше идилично и дека Цеца си најде партнер „доживотно“, некои работи се променија и нивната љубов не опстана.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Оваа врска започна непосредно пред веста да стигне до медиумите, но поради честите заеднички појавувања со пријателите низ градот, станала забележлива и брзо им станала позната на претставниците на седмата сила.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Светлана и Богдан поминуваа многу време заедно, а одредени моменти од љубовната приказна покажаа на социјалните мрежи.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– Имаше впечаток за севкупна хармонија, како и семејните блиски односи на двете страни. Тоа е причината зошто оваа информација е изненадувачка и на оваа врска е ставен крај.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Цеца и Богдан тогаш не сакаа премногу да коментираат за раскинувањето што се случи, но единствено што сакаа е да ги потврдат овие наводи:

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Веќе не сме во врска, но ќе бидеме пријатели до крајот на животот.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Очигледно имало разлики, а Цеца и Богдан не ги надминале сите предизвици кои биле пред нив, па оваа љубовна приказна станала само спомен.


Раскинувањето не беше бурно, ниту пак трето лице било меѓу низ, но двете страни сфатија дека емоциите исчезнале.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Срејовиќ се уште не се огласил јавно по раскинувањето на врската, но еден факт докажува дека се уште ја сака Светлана и дека не преболел се така лесно – не ги избришал заедничките фотографии со неа.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close