MAMA

И рекоа дека е како маснотија, оти е дебела: Оваа МАМА за само три недели им покажа што може на „злите јазици“

Даниела Армстронг во мај оваа година стана мајка на ќерката Орле Меј Едни која ја доби со свршеникот Том Едни

Даниела Армстронг во мај оваа година стана мајка на ќерката Орле Меј Едни која ја доби со свршеникот Том Едни. 32-годишната девојка учествуваше во британското реално шоу TOWIE, па понекогаш, меѓу коментарите на нејзиниот профил на Инстаграм се пишуваа и навреди.

Затоа, откако се породи, се соочи со навредливи коментари на некои што ја нарекоа маснотија, и реши да не седи мирно. Почна да тренира и за помалку од еден месец влезе во облека една големина помала.

Таа покажа неверојатна тринеделна трансформација објавувајќи фотографии пред и после и навистина е импресивно тоа што го постигна.

„Сакав да ги споделам овие фотографии затоа што знам дека многу мајки можат да се идентификуваат со мене. Добив 25 килограми за време на бременоста. Јас родив убаво бебе. Знаев дека никогаш нема да биде како жените што раѓаат и веднаш повторно би влегле во конфекцискиот број 36 и јас не сакав да извршам притисок врз мене “, напиша Даниел, признавајќи дека таа прво мораше да се прилагоди на вестите што ги носи мајчинството за да постигне резултати.

Таа беше подложена на новиот режим шест недели по раѓањето и траеше 21 ден. „Беа потребни девет месеци за бебето да порасне во мене и ќе ми требаат девет месеци да се вратам на стариот изглед, но ова е почетокот“, додаде таа.

Армстронг беше прашан минатиот месец „дали е повторно бремена затоа што изгледа дебела“. „Срамота е што луѓето прават лажни профили за да напишат вакво нешто на жена што штотуку се породи“, возврати таа во тоа време.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close