Дом и семејство

Исплива се на виделина: Јелена Томашевиќ открива- јас сум “огнена” жена на која и треба маж!

Томашевиќ сака повторно да се појави на Евровизија..

Пејачката Јелена Томашевиќ откри што мисли за овогодинешната претставничка на Србија на Евровизија.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Секако дека сум со победникот, секогаш сум со претставникот на Србија. Уметникот мора да биде здрав!

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

Не мора да биде совршена, но мора да биде здрава „во глава“, што би се рекло… – изјави Јелена Томашевиќ за победата на Констракта на фестивалот „Песна за Евровизија 22“.

Фото: Инстаграм/ Јелена Томашевиќ

– Една уметничка душа мора да има маж покрај себе! Зборувам за себе! Бев со сопругот на Златибор, на Златар, малку работев, па концерт во Нови Пазар, со нетрпение чекам да се вратат концертните активности – рече Јелена, а потоа призна дека повторно би сакала да оди на „Евровизија“.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

– Црвено, да, јас сум огнена жена! Да имам добра песна, повторно би се пријавила на конкурсот за претставник на Србија. Ако има соодветна можност, ќе бидам многу среќна – изјави Јелена Томашевиќ.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Во 2008 година Жељко Јоксимовиќ за неа ја напиша песната „Оро“ и со оваа песна Томашевиќ ја претставуваше Србија на Евровизија 2008 која се одржа во Белград и го достигна одличното шесто место.

фото инстаграм/Јелена Томашевиќ

Иван е многу е посветен на верата…

Актерот откри дека му се остварил долгогодишниот роденденски сон со сопругата и ќерката да посети свето место во Русија, каде почиваат моштите на Свети Серафим.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Актерот Иван Босиљчиќ минатата година наполни 43 години, па откри дека му се исполнила желбата на која долго размислувал.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ

Тој на социјалните мрежи објави фотографија од Русија каде уживаше со сопругата Јелена Томашевиќ и нивната ќерка Нина и објасни зошто му е толку важна и посебна.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Оваа фотографија се нарекува „секунди за гушкање“, технички неточна, направена секунда порано од очекуваното, во суштина е совршена. Тоа сведочи за тоа дека радоста на прегратката започнува пред да се склопат рацете, а трае и кога се разделуваме. Бидејќи прегратката е работа на душата, а не само на раката, изјави актерот кој е роден на празник, па особено го слави и почитува тој светец.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Честит празник Свети Серафим Саровски. Радувајте се. Прегратки! Ви благодариме на сите за роденденските желби. Ве гушкам искрено и цврсто, напиша Иван, кој во текот на денот добиваше низа честитки.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ

Познат како некој кој многу ја цени духовноста, Иван откри и дека неговите желби се такви. Едната му се оствари, па затоа оваа година мораше да замисли друга во моментот кога ги затвори очите…

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Пред неколку месеци, на патување во Русија со моите девојки, го посетив манастирот Дивјево каде почиваат моштите на свети Серафим. Ми се исполни старата роденденска желба – да дојдеме овде заедно, откри Иван и објави фотографии на кои ужива заедно со двете најважни жени во неговиот живот, сопругата и ќерката.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Овој роденден, го прославил со семејството, но тоа утро отишол во црква.

Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

– Иван е роден на празник и затоа секој пат му пали свеќа на Серафим и му се моли. Духовниот живот му е исклучително близок и почитува се што е во склад со монашкиот живот. Тој ја чува својата икона во куќата, а Јелена и нивната ќерка знаат колку му е важно сето тоа. Затоа немаше полемики околу исполнувањето на неговата желба неколку месеци пред неговиот роденден, кога сите имаа време, отидоа во Русија да го посетат познатиот манастир.

фото инстаграм/Иван Босиљчиќ
Фото Инстаграм/Иван Босиљчиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close