Кафе муабет

ИСПЛИВА ДОСЕГА НЕВИДЕНА ФОТОГРАФИЈА: Весна и ќерката Николија имаат една тајна- еве каков е навистина нивниот однос!

Тие се многу блиски...

Весна Змијанац и нејзината ќерка Николија Јованиќ со години негуваат блиски односи.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Тие се поддршка една на друга а според сите проценки, така е од првиот ден кога се роди Николија.

фото инстаграм/Николија Јовановиќ

По неколку децении се појави фотографија од познатите дами, а сите забележаа колку е неверојатна сличноста меѓу нив.

Гледајќи ја фотографијата се добива впечаток дека ќерката на Весна Змијанац и тогаш била нејзина копија, бидејќи изгледа како нејзина мини верзија.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Да потсетиме, тие продолжија да ја негуваат својата нераскинлива врска, а и денес често можеме да видиме како го поминуваат времето заедно, а фолкерката особено сака да се дружи со внуките Реа и Хана.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Пејачката Николија Јовановиќ во средината на јули роди уште една ќерка, а постарата Реа која ја доби во вонбрачна заедница со раперот Реља Поповиќ, доби помала сестра.

фото инстаграм/Николија Јовановиќ

За време на последното интервју Николија откри дека дури сега ја сфатила грешката што ја направила кога пред медиумите го открила името на нејзината постара ќерка, но тоа се случило, како што истакнал, бидејќи тогаш била еуфорична и новинарите ја чекаа пред породилиштето, па сега реши мудро да го крие името на помладата ќеркичка.

Фото Фејсбук/Николија Јовановиќ

– Сега кога сето ова се среди, јас и Реља донесовме одлука децата целосно да ги отстраниме од медиумите. Кога велам медиуми, мислам и на социјалните мрежи – објасни Јовановиќ, очигледно алудирајќи на јавни личности кои постојано истакнуваат дека нивните деца не се јавни личности, но постојано ги споделуваат нивните фотографии и снимки на профилите на социјалните мрежи каде што ги следат десетици илјади луѓе.

Фото Фејсбук/Николија Јовановиќ

– Јас и Реља сакаме да им дадеме слобода на нашите ќерки да изберат дали сакаат да бидат јавни личности кога ќе пораснат, бидејќи ако сега го направиме тоа од нив, тие нема да го имаат тој избор, како што јас немав – рече пејачката за „Премиера“.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

За потсетување, снимките на Николија од најраното детство можеше да ги види цела поранешна Југославија, бидејќи нејзината мајка Весна Змијанац дури ја ангажираше да биде дел од еден нејзин видео запис.

Фото Фејсбук/Николија Јовановиќ

Пред извесно време пејачката отири дека таа и нејзиниот партнер Реља Поповиќ ги делат обврските околу нивните ќерки, но и нејзината мајка Весна Змијанац и помага кога тоа ќе и го дозволат обврските.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

„Јас и Реља ги делиме обврските 50:50. Мајка ми нема слободен викенд до февруари. Се восхитувам од каде доаѓа нејзината сила. Кога ми го прочита нејзиниот репертоар и датумите сфатив дека нема да се видиме наскоро. Исто е и со Реља. Има снимања, настапи…“, изјави Николија за Блиц.

ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

„Јас и Реља си го чуваме приватниот живот. Мојата среќа е секако голема, иако не секогаш ја споделувам со медиумите и обожавателите затоа што едноставно ги одвојувам приватното и деловното. Да го вратам времето, нема да го откријам ниту името на првото дете. Имаше еуфорија и медиумите беа пред породилиштето кога ја родив Реа. Сега се ни се среди и решивме да ги криеме децата од медиумите и социјалните мрежи“, изјавила пејачката.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм
ФОТО: Николија Јовановиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close