Кафе муабет

ИСПЛИВАА НОВИ ДЕТАЛИ: Гога побарала помош од Марина Туцаковиќ? ОВА Е ПРИЧИНАТА ЗА РАЗВОД ПО 6 ГОДИНИ!

Потврди дека се разведува...

Во медиумите како бомба одекна веста дека Гога Секулиќ се разведе, а како што пишува српски Курир, пејачката веќе подолго време има проблеми во бракот, кои и ги доверила на покојната Марина Туцаковиќ, која проблемот го ставила на хартија и напишала песна за неа а и наплатила само 1.000 евра.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Марина била многу блиска со пејачката, а бидејќи била болна не се гледале редовно, но секојдневно се слушале и се допишувале. Ја советувала Гога и се обидела да и помогне со тоа како да ја реши кризата во бракот.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Наводно, брачната криза на Гога Секулиќ и Урош Домановиќ започнала кога пејачката од Цирих се преселила во Белград. Таа со себе го зеде и нивниот син Василије Андреј, а нејзиниот сопруг, кој е шампион во џиу-џицу, остана да живее во Цирих.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Нивната љубов не успеа да ја издржи далечината што ги раздели, а Секулиќ сето тоа и го кажа на својата пријателка и соработничка Марина Туцаковиќ.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Според тамошните медиуми, починатата Марина Туцаковиќ ја префрлила семејната состојба на Гога на хартија и и напишал песна која ја чинела само 1.000 евра, а јавноста знае дека Марина ги продавала своите текстови за многу повеќе пари.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Дека се разделиле во мир и без кавга потврди и Гога Секулиќ:

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Точно е дека се разведувам по шест години брак. Јас и Урош се согласивме. Трето лице нема, едноставно донесовме таква одлука, а причината е нашата приватна работа. Наш приоритет е нашиот син и нашата обврска кон него, па јас и Урош имаме коректна комуникација и врска која ќе остане таква – изјави пејачката за Курир.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Инаку Гога важи за една од најзгодните пејачки во регионот и која е посветена на своето здравје.
Пејачката на социјалните мрежи редовно објавува фотографии под кои постојано добива комплименти од фановите.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

-Порано бев поправена затоа што уживав во животот, храната и благите работи. Вишок килограми имав и во периодите кога бев под голем стрес. Неколку пати ќе се здебелеам и потоа ќе ослабам. Но кога ќе помислам на својот син, веднаш ќе сфатам дека заради него морам да бидат здрава“, истакна неодамна познатата фолк пејачка за „Хит информер“.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

„Василије Андреј беше мојата мотивација да го средам изгледот и правилно да се хранам. На почетокот од кариерата имав 59 килограми. Тогаш бев млада. Потоа секогаш имав околу 67 килограми, но ми се случуваше да се поправам, па да дотуркам и до 80“, беше искрена познатата пејачка.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

„Потоа ќе ја продупчам лажицата и вежбам па ќе намалам 10-15 килограми. Не е лесно, но кој сака – може! За време на бременоста не се здебелив многу, но сепак имав вишок килограми. Сепак брзо по пораѓањето почнав да вежбам и започнав со диета, ја продолжи својата приказна Гога.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

„Не стигнувам да ги имам сите оброци заради обврските околу синот. Помалку спијам откако ставав мајка, но уживам во мајчинството. И токму заради тоа успеав да симнам некое килце. Иако најголема заслуга за слабеењето има мојот сопруг Урош кој совршено изгледа и е професионален спортист. Тој тренира по неколку пати дневно и внимава на исхраната“.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

„Тој и на други им прави планови за исхрана и им организира тренинзи, па знам како луѓето да бидат здрави и витки“, истакна Гога во една прилика.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close