Кафе муабет

Испливаа до сега не видени фотографии на Здравко Чолиќ со неговите ќерки

„Најдобриот татко на светот!“

Најголемиот шармер на Балканот наполни 70 години.

foto instagram

За него може да се каже дека е како виното, колку е постар толку е поубав.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Едноставно на некои луѓе годините не им можат ништо, па така Здравко на свои 70 години се уште е фраер по кој лудуваат жените.

foto instagram

По повод роденденот на нејзиниот татко неговата ќерка Уна Чолиќ сподели во јавноста досега не видени фотографии.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Наследничката на Чолиќ покажа приватни слики, кои јавноста досега немаше можност да ги види, а на нив гледаме среќни семејни моменти.

– Среќен роденден на најдобриот татко на светот! – напиша Уна во описот на фотографиите.

– Те сакам повеќе од сè! – додаде таа.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

Здравко Чолиќ, најголемата музичка ѕвезда во поранешна Југославија, роден е на 30. мај 1951 година во Сараево.

Својот прв настап го имал на натпреварувањето за пеење во 1967 година, а својата соло кариера ја започнал на крајот на 1967 година, со песната „Sinoć nisi bila tu”.

ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм
ФОТО: Здравко Чолиќ / Инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close