Кафе муабет

Искешираа 75.000 евра за венчавката: Еве на што Ѓоковиќ даде најмногу пари- за луксузната прослава долго ќе се зборува

Ѓорѓе и неговата избраничка Сашка Веселинов се заколнаа на вечна љубов...

Тие направија свадба во две земји, во Србија и во Црна Гора.

nportal.rs
nportal.rs
nportal.rs

Семејството Ѓоковиќ потроши 75.000 евра за венчавката на најмладиот брат на Новак, Ѓорѓе и неговата избраничка Сашка Веселинов.

nportal.rs

Младенците вчера точно напладне во црквата Свети Марко во Белград во кругот на најтесното семејство и кумовите дадоа завет на вечна љубов, а потоа со авион отпатуваа за Тиват.

nportal.rs

На црковната венчавка, браќата на Ѓорѓе, Новак и Марко, како и нивните родители, ја задржаа својата насмевка на лицата, а во еден момент мајката Дијана ја совладаа емоциите и се расплака додека најуспешниот тенисер на сите времиња ја гушкаше.

nportal.rs

-Невестата блесна во луксузна бела венчаница, која чинеше околу пет илјади евра. Новак лепеше пари на музичарите и ги нарача песните “Luckasta si ti” i “Danas, majko, ženiš svoga sina”. Posebno ga je pogodila numera “Ružo rumena”. Посебно го погоди песната„Ружо румена“, која го натера веднаш да посегне по паричникот, па ги почести трубачите – вели извор близок до ова семејство.

nportal.rs

Многумина беа изненадени од одлуката на младенците да летаат за Црна Гора по црковната венчавка.

nportal.rs

– Младенците со семејствата по црковната венчавка заминаа во ресторанот на Новак на кратка пауза, а попладнето заминаа на аеродром, од каде полетаа за Тиват. Само за авионски превоз искеширале 12.000 евра. Местото во ресторанот за каде што поминале 200 км, ги чинело 10000 евра. Тие обезбедија и хотелско сместување за сите гости, што ги чинеше околу 20.000 евра. Музиката им била важна ставка, па платиле 25000 евра за неа, а уште 10.000 за украсување. Останатите трошоци, како што се шминката на Сашка, чевлите, фустанот, костумот на Ѓорѓе, чевлите и многу други ситници ги чинат дополнителни 10.000 евра- вели изворот.

nportal.rs

Новак бил пресреќен поради бракот на неговиот брат.

nportal.rs

– Денеска сум најгорд поради него. Што се однесува до брачните совети, се ќе му се кажам – изјави тенисерот.

nportal.rs

На големата венчавка беа присутни Новак и Јелена Ѓоковиќ, кои беа придружувани од своите деца синот Стефан и ќерката Тара.

Фото Ata Images

Јелена за оваа пригода избра бела кошула и крем панталони, додека Тара и Стефан беа во најелегантните комбинации во кои сме ги виделе досега.

Фото Ata Images

Црковната венчавка е само првиот дел од бракот на Ѓорѓе и Сашка, а се очекува тие да застанат и пред матичар.

Фото Ata Images

Венчавката на Ѓорѓе Ѓоковиќ будно ја следи целата јавност, а додека Белград беше избран за дестинација за овој голем чин, венчавката потоа треба да се одржи во Црна Гора.

Фото Ata Images

Денеска црквата беше главната сцена на изразување на љубовта.

Фото Ata Images

Свадбата на Ѓорѓе Ѓоковиќ помина во интимна атмосфера, меѓу најблиските беа пријатели и семејството од двете страни. Дијана и Срѓан Ѓоковиќ како горди родители беа особено среќни.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close