Кафе муабет

Еве зошто сите и завидуваат на Ирена Спасовска: Фолкерката замина од Македонија- еве каде ужива моментално

Ужива во Италија....

Македонската фолк пејачка Ирена Спасовска е позната по својот авантуристички дух и речиси секогаш истакнува дека сака да патува.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Македонската фолк пејачка Ирена Спасовска ужива во секој ден од животот, а доказ за тоа се фотографиите и видеата на нејзините социјални мрежи.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Пејачката моментално ужива во Италија а замина по повод настанот кој се одржа на 19 ноември организиран од Македонското културно друштво Св. Кирил и Методиј- Трентино.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Таа е особено активна на социјалните мрежи каде постојано објавува фотографии од местата кои ги посетува.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Така беше и овој пат, Ирена ги собра сите погледи а фановите беа воодушевени од тоа како пејачката ужива во Италија.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Имено таа сподели низа фотографии од прошетката во Италија а доби многу коментари на сметка на нејзиниот изглед.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Фановите не можеа а да не ја забележат задоволната насмевка на пејачката која изгледа освежено и одморено. Очигледно е дека оваа прошетка многу и годи.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Ирена е една од ретките пејачки кои се секогаш интересни за јавноста.Таа знае како да привлече вниманието на публиката.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Освен со богата музичка кариера, пејачката Ирена Спасовска може да се пофали и со одличен изглед.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Нејзините фанови се воодушевени од нејзиниот изглед, па и порачуваат дека изгледа убаво и да не се откажува од овој начин на живот.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

„Во инает на моите мразачи и годините што доаѓаат се чувствувам помладо дури и од пред петнаесет години. Ќе му пркосам на времето со мојата ведрина, духовност и виталност“, напиша неодамна пејачката.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Ирена неодамна се присети и на средбата со Шеикот од Катар.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

-Прекрасен ден поминат во Молот на Шеикот со вештачко небо, канали, годоли… напиша Ирена тогаш по посетата на егзотичата дестинација.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Во интервју за Репортер.мк Ирена истакна дека тој се уште ја бара, но дека таа не е лесно достапна жена…

фото Фејсбук/Ирена Спасовска

– Види и денес ме бара, но јас не сум лесно достапна, ние Македонките сме тешки жени, тврд орев. Тој веројатно сакаше да дојде до мене но сепак се случи едно одлично пријателство кое и ден денес го негувам рече Ирена за Репортер.

фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска
фото Фејсбук/Ирена Спасовска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close