Новости

Имав тешки болки, добив пневмонија: Познатата актерка се бори со коронавирусот- прв пат јавно открива со што се соочува!

Актерката се бори со коронавирусот

Младата српска актерка Драгана Мижаловиќ која се бори со вирусот корона, репи јавно да прозбори за симптомите но и за тоа како состојбата може да се влоши неочекувано.

 

FOTO: ANA PAUNKOVIĆ
Glossy.rs

 

До вчера, Драгана вели дека одбивала да зборува за оваа болест во медиумите затоа што не сакала да прави врева од тоа, но вчера во емисијата Ас на единаесет“ на телевизијата К1, таа решила да биде искрена и со својата исповед  да даде некој совет плус особено на младите.

 

FOTO: SONJA SPASIĆ
Glossy.rs

 

– Бев многу внимателна сите овие месеци и носев маска, но постојано велев и верував дека тоа нема да ми се случи мене, па дури и да заболам од корона, ќе го истуркав брзо. Па, тоа ми се случи и верувајте ми, овој вирус воопшто не е наивен. Немав никакви симптоми и незнаев дека би можела да бидам позитивна.  Дознав дека имам Ковид-19 по тестирањето во театарот. Веднаш се изолирав во мојот стан. Немав треска, но добив полесна пневмонија.

 

 

 

Бев добро првите седум дена, но осмиот ден добив ужасни болки во стомакот, стомакот и главата, не знаев дали ќе можам да си помогнам затоа што бев сама дома. Ние младите сме силни, но апелирам до сите да водат грижа, често да ги мијат рацете и да носат маска, да се грижат за себе и за своите семејства. Сега сум многу подобра, се опоравувам, земам витамини и одмарам и едвај чекам да се вратам на работата – истакна популарната актерка.

 

 

Драгана пред неколку дена требаше да ја има премиерата на претставата „Ана Каренина“ во режија на Ирфан Менсур, во која таа ја игра главната улога, но за жал плановите ги наруши корона вирусот што ја погоди неа и Менсур.

Актерката открива дека е во контакт со други нејзини колеги кои се борат со коронавирусот, но сите тие се во фаза на целосно закрепнување.

 

FOTO: DRAGANA UDOVIČIĆ/GLOSSY.RS

 

– Жарко Јокановиќ е многу подобар, а тој и неговата сопруга Милица ми се јавуваат секој ден за да ме прашаат како сум и ми понудија помош.
Сите сме постојано во контакт, станавме навистина како едно големо семејство и се согласивме дека кога сите ќе се опоравиме ќе организираме една голема видео забава, за да славиме. Новите епизоди се одлични и едвај чекам да се вратам на снимањето, сигурен сум дека на сите ќе им се допадне продолжението на серијата – изјави Драгана за актерите од „Игра на судбината“ .

 

Фото Инстаграм

 

Инаку актерката пред извесно време на својот профил на Инстаграм покажа како нејзината мајка ја изненадила додека таа е во изолација.

Имено таа дошла кај неа под терасата за да се увери дали Драгана е добро, а потоа почнала да извикува:

 

 

„Инхалирај се често и биди внимателна!

Сето ова Драгана го забележа и објави на социјалните мрежи и напиша: „Една е мајка, само таа дојде да си го види детето“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close