Кафе муабет

Изјави дека мажите носат иста дoлна облека 3 до 10 дена и предизвика „вojна” на социјалните мрежи!

Бројни мажи одговорија во коментари тврдејќи дека ова не е точно...

Момче предизвика жестока дебата на Интернет откако на својот профил објави дека не ја менува често својата долна облека.

Тој на својот профил на Твитер напиша дека мажите носат долна облека неколку дена па потоа ја стават за перење.

“Да бидеме искрени, никој не носи пар долна облека само ЕДНАШ пред да се испере. Секој маж носи пар долна облека најмалку три до дури десет пати пред да ја стави за перење”, рече тој, шокирајќи многумина.

Бројни мажи одговорија во коментари тврдејќи дека ова не е точно.

„Не ми се допаѓа да спијам во исти пижами два дена, а камоли да носам иста долна облека повеќе пати“, напиша еден.

Некои посочија дека човекот се обидел да ги стави сите мажи во ист кош, но дека тоа „важи само за него“.

„Тој се обиде да генерализира, но сепак си само ти“, напиша коментаторот.
Најавија и некои жени кои не криеја колку се згрозени.

“О, не. Кажи ми дека ова не е точно, инаку никогаш повеќе нема да спијам со маж”, напиша таа.

Во продолжение погледнете и една смешна галерија со мажи кои позираат како пин-ап девојки кои ќе ви го разубават денот.

 

Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин
Фото: Рион Сабин

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close