Кафе муабет

Пејачката го покажа целyлитот, фановите во шoк – беше симбол за совршенство а сега фатена во најлошото издание!

Имено пејачката уживаше со своето момче Шон Мендез на плажа во Мајами, а папарацо-фотографи не ја пропуштија можноста да ги „уловат“ во костими за капење...

Атрактивната црнка Камила Кабељо, пејачката по која полуде светот сега стана вирален хит поради нејзината не точлку совршена фигура.

фото инстаграм/ camila_cabello
фото инстаграм/ camila_cabello

Имено пејачката уживаше со своето момче Шон Мендез на плажа во Мајами, а папарацо-фотографи не ја пропуштија можноста да ги „уловат“ во костими за капење.

фото инстаграм/ camila_cabello

Камила храбро продефилираше на плажа во модерен син костум за капење, а фактот дека се здебели неколку килограми во карантин но тоа не ја спречи да го сака своето тело и да има самодоверба.

Камила е една од ретките славни дами кои го прифатија својот целулит без срам, па не се ни обиде да го скрие од јавноста … Таа самоуверено го облече костимот за капење и ни покажа дека понекогаш е најдобро да ги прифатиме нашите маани.

Пејачката со кубанско потекло едноставно не е оптоварена со несовршености.

Па според ова најдобар совет е да го прифатите вашиот целулит, бидејќи статистиката вели дека дури 93 проценти од жените го имаат, без оглед на нивната возраст и број на килограми. Едноставно, наместо немилосрдно да се обидувате да се ослободите од него – прифатете го!

Патем, овие нејзини фотографии во бикини станаа вирални – а еден дел од публиката на Интернет беше доста немилосрден и не се двоумеше да даде негативни коментари за новата фигура на Камила.
Но, од друга страна, поголем дел од коментарите се дека таа е неверојатно сек0си.

фото инстаграм/ camila_cabello
фото инстаграм/ camila_cabello

“Ја обожавам Камила. Не и е грижа што мислите за нејзиното тело. Таа се чувствува добро и изгледа добро. “Нема операции како Кардашијанс. Таа е сосема природна и толку секси”, “Никогаш нема да престанам да зборувам за тоа колку е секси”, се само некои од низата комплименти.

фото инстаграм/ camila_cabello

24-годишната пејачка веќе зборуваше во минатото за притисокот кој го чувствувала на почетокот на кариерата и за тоа како ќе се вклопи во сликата на современиот идеал за убавина.

фото инстаграм/ camila_cabello

“Искрено, на почетокот бев крајно несигурна. Се прашував како изгледаат моите фотографии. Мојот целулит! О, не. Не го навлеков стомакот. Но, тогаш сфатив дека е нормално да има лоши слики и лоши агли, бидејќи моето тело не е направено од камења и мускули … жалосно е што голем дел од девојчиња и тинејџери растат во свет кој бара совршенство што дури и не постои “, рече таа еднаш.

 

Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо
Фото: Инстаграм/ Камила Кабељо

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close