Кафе муабет

Зорица Заева се преполови и го промени имиџот – нема да ја препознаете во ова издание!

Зорица Заева ја промени фризурата, па фотографиите со неа предизвикаа големо внимание на социјалните мрежи.

Зорица Заева, сопругата на поранешниот премиер на Македонија, Зоран Заев, ги изненади корисниците на социјалните мрежи со својот нов имиџ. Имено, на Инстаграм „испливаа“ фотографии од нејзини блиски познаници на кои што таа е со фризура со каква досега ја немаме видено.

Во прашање е забава на која беше присутен и поранешниот министер Венко Филипче, а на која Зорица со својот нов имиџ ги воодушеви сите. Таа на забавата на која беа присутни многу познати лица се појави во елегантни бели панталони, со широки ногавици и висок струк, а во горниот дел носеше црна, куса блуска со тенки прерамки со која ја истакна својата половина.

Фото: принтскрин/ Инстаграм

Од фотографиите можеме да забележиме дека Зорица е поприлично ослабната, но и дека новата фризура и стои одлично.

Наместо нејзината испеглана црна коса по која што е препознатлива, таа овој пат беше со осветлени прамени и нежни локни, а целото издание го зачини со впечатлив кармин во страсна црвена боја.

Како госпоѓа Заева изгледаше во ова издание, но и некои нејзини постари изданија, погледнете во продолжение:

Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Приватна архива
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close