Кафе муабет

Згоден, убав и заработува милиони: Еве кој е Ѓорѓе Кулиќ, младиот бизнисмен кој Анастасија го остави по пет години врска!

Раскинаа по пет години врска...

По пет години љубовна врска Анастасија Ражнатовиќ и Новосадецот Ѓорѓе Куљиќ решија пријателски да се разделат.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

Ѓорѓе кој не и беше познат на јавноста пред да влезе во романса со младата пејачка стана интересен за медиумите а јавноста се заинтересира за неговиот живот, а излегоа и многу детали.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Атрактивниот Ѓорѓе Куљиќ го поврзуваа со познати девојки од естрадата, манекенки, наводно дури бил и со старлети, а бизнисменот имал пократки врски во Европа и светот, пишуваат медиумите.

фото инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

Како што е познато, Куљиќ е богат бизнисмен кој својата кариера ја градел за време на студентските денови во Америка, каде долго време живеел и студирал во Њујорк, а потоа таму започнал бизнис со камиони.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

И токму од таму почнуваат податоците за неговите претходни љубовни искуства, бидејќи се шпекулира дека имал нешто повеќе од пријателство со тогашната цимерка Ања Стојковиќ, ќерка на Драган Стојковиќ Пикси, која сега е во брак со автомобилистот Хуго Валенте.

фото инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

Ѓорѓе сака да се дружи, има група пријатели со кои често сака да оди на патувања или излети.
Со Анастасија ги сподели своите интереси за далечни дестинации и незаборавни одмори.

фото инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

И покрај опишаниот турбулентен емотивен живот на нејзиниот партнер, Анастасија никогаш не изразила љубомора.

– Имам среќа што на момците им бев прва или втора девојка, па не размислував за бившите девојки. Сите беа постари од мене, мојот сегашен дечко е девет години постар од мене. Немав на што да бидам љубоморна, сето тоа пред мене беше несериозно – изјави претходно Ражнатовиќ.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Неодамна соседите на парот, открија детали за Ѓорѓе Кулиќ.

фото архива

“Тој е опасен бизнисмен, постојано е на мобилен телефон, зборува, склучува договори. Кога и да го видам е во некоја акција, секогаш е добро облечен. Никогаш не сум го видел во тренерка, секогаш е во кошула, без разлика дали се фармерки или панталони, ми се чини дека се одличен пар, таа е секогаш насмеана, често се шетаат на крајот на вечерта“, вели изворот за Информер.

фото архива

За потсетување, Анастасија и Ѓорѓе се вселија во стан кој го купија на Дорчула. Пред тоа две години живееа во Нови Сад, каде бизнисменот има куќа, а Анастасија често доаѓа кај мајка и во Белград. Поради нејзината пејачка кариера решиле да продолжат да живеат во главниот град.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Инаку Ѓорѓе не сака јавно да се експонира, а младата Анастасија цело ова време ја почитуваше неговата одлука, па малку се знае за неговото семејство, каде пораснал, во какви услови живее.

foto instagram

-Кулиќ се од Нови Сад, тие се среќно семејство кое со години има приватен бизнис“ вели извор блзок до семејството на Кулиќ.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

-Се што поседуваат го стекнаа благодарение на голем труд и семеен бизнис кој се пренесуваше од колено на колено. По цела Војводина имаа млинови. Некои ги продадоа, некои ги задржаа, тврди соговорникот и вели дека не се збогатил преку ноќ.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

-Интересно е што заврши средно елитно училиште во Швајцарија која беше организирана на интернет каде што учеа и деца на принцеви и разни аристократи. Една училишна година чинеше околу 60 000 евра. Тоа јавноста не го знае, туку само знае дека студираше во Њујорк каде што има свој приватен бизнис, вели изворот и додаде дека Ѓорѓе започнал и приватен бизнис.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close