Кафе муабет

За еден месец имаме судење: Марина конечно откри во каков однос е со Дарко Лазиќ!

Ништо повеќе не ме шокира, ништо не ме изненадува, па сега е многу полесно...

Марина Гагиќ, поранешната свршеница на Дарко Лазиќ и мајка на неговиот син Алексеј, за првпат јавно проговори за нејзината врска со пејачот, несогласувањата со неговата сегашна девојка Барбара, но ја спомена и поранешната сопруга на Дарко Ана Севиќ.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Марина откри како реагира кога ќе го види нејзиното име на порталите.

– Сега реагирам нормално, јас сум навикната на тоа. Ништо повеќе не ме шокира, ништо не ме изненадува, па сега е многу полесно – рече Гагиќ, а потоа се осврна на врската со поранешниот партнер Дарко Лазиќ.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

– Нашиот однос е коректен, само тоа ќе го кажам. Се слушаме само за детето, се договараме исклучиво за Алексеј. Толку контактираме откако си заминав од кај него.

– Го имаме првото судење за еден месец, па ќе видиме што ќе се случи.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Новата девојка на Лазиќ, Барбара Бобак имаше некои несогласувања со Марина, а еве што вели Гагиќ на оваа тема:

– Испратив, вистина е и не е баш како што тој рече во интервјуто, па … Нема да зборувам за ова, бидејќи навистина ме повредува. Можат да допрат се, но не и детето.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Таа откри и дали и е тешко да биде самохрана мајка.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

– Конкретно мене не. Имам голема помош од моето семејство, пред се од мајка ми. Го имам целото внимание од нив така што Алексеј е навистина среќно дете. Тој воопшто не чувствува ничие отсуство.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Дарко Лазиќ наскоро ќе застане на лудиот камен?

Пејачот Дарко Лазиќ не крие дека е повторно заљубен, а секој слободен момент го поминува со својата нова девојка, неговата колешка Барбара Бобак.

Фото Инстаграм/ Барбара Бобак
Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

На почетокот, Дарко и Барбара ги криеја своите емоции од јавноста, но сепак, факт е дека ја подигнаа врската на повисоко ниво, а за тоа говорат се почестите заеднички снимки и слики на социјалните мрежи. Сега првиот бакнеж е овековечен, а тие двајца веќе и живеат заедно. Лазиќ секаде ја води новата избраничка, која исто така е пејачка, па можете да видите дека заедно одат на забава, таа го придружува на настапи, го користат слободното време за дружење со пријателите и честопати споделуваат слики од домот каде што живеат.

Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

– Дарко ужива како никогаш досега, целосно се опушти со Барбара и навистина ужива во времето што го поминуваат заедно. Иако не планираше да започне посериозна врска толку брзо, се некако се случи спонтано и сега се неразделни. Најмногу ја сака Барбара бидејќи има сличен карактер како него, секогаш се шегува, сака да се забавува и не му завранува ништо. Затоа тој брзо се заљуби и не е невозможно наскоро да стапнат на „лудиот камен“ – наведува извор кој е близок до Лазиќ и додава:

Фото Инстаграм/Барбара Бобак
Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

– Имајќи предвид дека и двајцата имаа работа летово, и беа почесто разделени, одлучија слободното време да го поминуваат секогаш заедно, и обично Дарко останува со Барбара во станот. Засега, нивниот заеднички живот оди добро, и се повеќе се шегуваат за тоа како ќе ја легализираат својата љубов. Дарко е особено задоволен што Барбара го разбира бизнисот со пеење, па затоа не е љубоморна кога се разделени.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Самата пејачка потврди дека размислуваат за брак по конфликтот со поранешната свршеница на Дарко, Марина Гагиќ. Имено, конфликтот настанал кога Барбара потврдила дека Марина и се јавила и во таа прилика ја навредила и се заканила дека ќе ја претепа. Она што ја испровоцира Гагиќ е изјавата на Барбара дека синот на Марина и Дарко, Алексеј, веќе ја нарекува мамо.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Кој по ѓаволите го боли повеќе таа работа за Марина? Зошто се меша во нашата врска кога воопшто не ја споменуваме и е тотално неважна за нас? Јас и Дарко уживаме, таа е љубоморна на нас. Не обрнувам внимание на нејзините закани, таа ми е смешна. Нормално е дека утре, како сопруга на Дарко, ќе бидам мајка на неговиот син, не знам што ја мачи – изјавила тогаш Барбара за локалните медиуми, додавајќи дека Лазиќ е љубовта на нејзиниот живот и дека тие биле создадени еден за друг.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close