Кафе муабет

ЗАПОЧНАА СО ПРЕУРЕДУВАЊЕ, ГОЦА НЕ СМЕЕ ДА СЕ МЕША: Мирко и Бојана ја уредуваат собата за бебето- испливаа сите детали(фото)

Парот се подготвува за првото дете...

Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана Родиќ, со која годинава го чека своето прво дете, започнаа со реновирање на делот од куќата каде што ќе престојуваат.

foto instagram

Снаата на Гоца Божиновска објави видео на кое може да се види што направиле до сега.

фото инстаграм


– Мислеа да започнат со реновирање на пролет, но тие веќе започнаа нешто да направат. Тие се ангажираат, го реновираат мебелот, ја средуваат собата на бебето … Сакаат да уредат така што сè ќе биде на свое место, не се мешам, бидејќи вкусовите се различни. Ќе живеат таму и нека се грижат за тоа како што сакаат – рече Гоца Божиновска.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Не знам до каде стигнаа Мирко и Бојана со средување, јас сум во село. Јас сум со мајка ми и буквално чекаме да се случи најлошото – вознемирено вели Гоца, со оглед на тоа што нејзината мајка е со многу лошо здравје со месеци.

фото инстаграм

Има забрана да се меша во одлуките на синот и снаата!

Гоца која на почетокот јавно зборуваше за односот со нејзината снаа и откри како таа се снаоѓа во заедница, пред извесно време призна дека Мирко и забранил да открива било што за односот и плановите кои тие двајца ги имаат бидејќи, како што и самата истакна тие се сега посебно семејство.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Не можам да кажам ништо повеќе. Сеуште не го знаеме полот на бебето. Повикајте ги, Мирко и Бојана, па нека ви кажат, тие сега се посебно семејство. Повеќе не знам ништо, ниту какви се плановите, ниту што прават, затоа што им пречи кога зборувам за нив во медиумите. Сега, сè ми е забрането, дури и да се мешам во плановите и средувањето на собата на бебето. Сè уште не сум била во Тител да прославам со пријателите, но овие денови треба да се организираме. Ќе биде празничен ручек за да можеме официјално да се сретнеме. Претежно сум во Краљево, а родителите на Бојана имаат разбирање за мене – откри пејачката, која планираше прва да биде домаќин на родителите на Бојана, но таа сепак ќе оди во Тител да ја побара снаата како што налагаат српските обичаи.

фото инстаграм
фото инстаграм

Гоца Божиновска планира да препише сè што има стекнато на нејзиното внуче.

– Само за да се сакаат и да бидат среќни, јас ќе направам се за да биде така сè додека сум жива – рече таа.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Тие се забавуваат, многу се сакаат и добро се сложуваат. Прекрасна е, кукла е, природно е убава, толку е образована, зборуваше Гоца за својата идна снаа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close