MAMA

Жените полудеa по овој летен хит: И вие ќе го засакате tie-dye маникирот (ФОТО)

По модата, tie-dye ја освои и сцената за убавина

Од бојата јагодата до бојата на ананасот, сите жени ширум светот го обожаваат новиот тренд маникир. Толку е популарен тоа е потврдено од фактот дека го доби и хаштагот – #tiedyenails.

По модата, tie-dye ја освои и сцената за убавина. Тоа е техника на боење, која беше измислена многу одамна, а која беше популаризирана од хипиците во доцните шеесетти години, само за да се врати на модата во деведесеттите години. „ Дали веќе сте пробале во трендовски маникир што го освои Инстаграм?

Движејќи се низ социјалните мрежи, забележавме дека се повеќе и повеќе акцент се става на многу ефикасен маникир – оној во кој секој нокти е обоен во различна боја.

Маникир со овој начин на боење на ноктите како што е создадено за лето и убаво експериментирање на одмор (затоа што со оваа боја не би се осмелиле да одиме на деловна средба), изгледа одлично и на долги и на кратки нокти, а девојките на своите Инстаграм профили постојано споделуваат нови бои. Овие се нашите омилени…

Акрилик и гел за нокти се во тренд.

Сепак, кој со години ги „уредува” ноктите, може да смета на сериозни последици. Блогерката Амелија Перин често добиваше прашања на својот Инстаграм од типот „како секогаш може да има такви прекрасни нокти?”

Одговор:

Но Амелија е една млада жена шест години често посетува професионални салони за нокти. Сепак, од нејзините следбеници таа до неодамна криеше како изгледаат нејзините природни нокти под бештачкиот слој.

Потоа одлучи да покаже што се крие под фасадата и како навистина изгледаат нејзините нокти.

Нејзините нокти изгледаат страшно!

Во нејзиниот случај, долготрајната употреба на гелот целосно ги уништила нејзините нокти – тие изгледаат кревко, истрошено, кршливо, како да се обидела да ги гризне и да ги скрши со забите.

Некои други кориснички на социјални мрежи, исто така, се осмелија да ги покажат своите (лоши) искуства. И тие објавија фотографии од своите уништени нокти – благодарение на долготрајното носење на вештачки нокти …

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close