Кафе муабет

„ЖЕНА СУМ НА САША ПОПОВИЌ, МИ СЕ МОЖЕ“! Сузана со оваа изјава ги шокираше сите а потоа прозборе за разводот!

Прославува 30 години на музичката сцена...

Фолк пејачката Сузана Јовановиќ (52) годинава прославува 30 години од својата професионална музичка кариера.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Минатата година, по десет години пауза, Сузана објави албум и направи гала промоција на која се појави целата естрада. Додека еден дел од јавноста беше воодушевен, останатите се чудеа зошто кога одамна се повлече од естрадата објавила албум и спотови за секоја песна, па искрено го коментираше својот статус на српската естрада.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Со шоубизнисот се занимавам од фотелја – низ смеа започнува Јовановиќ во емисијата Милизам и детално ја објаснува оваа духовита изјава.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Луѓето денес ме гледаат од погрешен агол. Моментално сум во позиција да можам да бирам дали да снимам или не и какви песни ќе снимам, тоа е привилегија, јас сум сопруга на Саша Поповиќ и можам да го сторам тоа! Луѓето не сфаќаат дека не снимив албум за да се натпреварувам и да имам тезги. Последниот албум беше само момент на добра енергија меѓу мене и моите пријатели – вели сопругата на Саша.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Сузана нагласува дека не гледа што е спорно во тоа што во последните 20 години објавила два албума кои ги направила по свој вкус и за себе.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Не гледам што не е во ред со сето ова ?! Дали земавме пари од туѓ џеб, не, дали ги зедовме телевизијата и медиумите само за наши потреби, не! Се пишуваше кога беше актуелно, а животот продолжува. Не сум украла туѓо, а се што правам го правам од своја желба и голема љубов – изјави Јовановиќ.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Сузана пред Поповиќ имаше брак кој траеше само една година. Иако ретко зборува за тоа во јавноста.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

-Тоа беше тинејџерска љубов која траеше кратко. Беше четири години постар од мене и тогаш се чувствував сакано. Моите родители мораа да потпишат дека се согласиле да ме омажат за него. Не се каам затоа што од тој брак го имам синот Даниел. Кога се заврши, го зедов детето и работите и се вратив кај моите родители. Даниел ме повлече напред и беше мојата движечка сила. Имав 20 години кога се разведов и веднаш почнав да собирам пари за мојот прв албум – изјави Сузана.

фото инстаграм/ Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close