Кафе муабет

Жена со најголемите образи на светот – публиката во шок кога виде како изгледала порано

Докторите ја предупредуваат да престане со „пумпањето“, но таа не ги слуша...

Оваа девојка од Киев е вирален хит заради својот изглед

Во прашање е Анастасија Покрешчук која има 30 години и живее во Киев, а вирална е заради своите образи.

Таа изгледала многу поинаку пред да потроши околу 2000 долари за филери, па сега никој не може да ја препознае.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Многумина не веруваат дека во прашање е истата девојка.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

„Можеби ќе помислите дека моето лице е преголемо, но јас мислам дека е премало и наскоро морам да се освежам, изјави неодамна Украинката, а пренесе светски познатиот британски магазин „The Sun“.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Таа своите први корекции ги направи кога имала само 26 години. Денес, по само неколку години, изгледа непрепознатливо.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Таа во јуни се појави во британското шоу „This Morning Anastasia“ каде изјави дека не планира да престане со филерите.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

И покрај тоа што докторите ја предупредуваат дека е ризично и дека не треба да го прави тоа, таа очигледно не се предомислува.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

За критиките што постојано ги добива воопшто не ја загрижува, а беше критикувана и на Твитер од гледачите.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Многумина ја прашуваат зошто тоа го прави со своето лице, посебно откако се појавија фотографии од пред зафатите.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Погледнете како таа изгледала некогаш, но и како изгледа сега:

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Таа изгледа многу поразлично на своите стари фотографии …

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Има потрошено преку 1500 фунти за да изгледа вака.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Нејзиното лице е потполно трансформирано, но таа не се откажува од „пумпањето“.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Само сака да има уште поголеми образи…

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Што мисли нејзината мајка?

Мојата мајка мисли дека е малку лудо ова што го правам, но што може таа да направи? Не ми е жал, воопшто не ми е жал, јас сум среќна со моите образи, вели Анастасија. На крајот на краиштата, тоа навистина и не е работа на нејзините родители, но можеме само да замислиме колку и е тешко на една мајка кога ќе види колку се променило лицето на нејзината ќерка само затоа што била несреќна како изгледала порано. Ова дури и звучи малку необично, нели?

Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)
Фото: Инстаграм/ Анастасија Покрешчук (@_just__queen_)

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close