Кафе муабет

Еве што му е најтешко на Стефан по операцијата и несреќата што му се случи на Караџица

Се држев на две гранки и 4 часа чекав помош...

ПО ТЕШКАТА НЕСРЕЌА СЕ ОГЛАСИ МАКЕДОНСКИОТ МОДЕЛ СТЕФАН СПИРКОВСКИ: СИНОЌА МЕ ОПЕРИРАА, МОЖЕШЕ ДА БИДЕ И ПОЛОШО, НЕ МОЖАМ ДА МРДНАМ НО ЌЕ ИЗДРЖАМ

29-годишниот модел, фитнес инструктор и инфлуенсер Стефан Спирковски е еден од учесниците во тешката сообраќајна несреќа во Скопско, Горно Количини.

Според информациите на МВР, несреќата се случила на 08-ми ноември, кога кај местото Горно Количани, Стефан и 17-годишна малолетничка со мотоцикл излетале од патот.

По несреќата се огласи и Стефан на социјалните медиуми. Имено, тој за своите фанови објави видео обраќање од болницата во која го оперирале.

Македонскиот инфлуенсер се заблагодари на  Итната медицинска помош, противпожарната екипа и на Ургентниот центар за брзото реагирање.

– ,,Вчера бевме до Брегово поле со три квада и на враќање сакаше да вози другарката на сестра ми, а јас бев совозач и излетавме од кривина во провалија, некои 50 метри. Среќа носевме кациги, јас поминав со скршеница на рака и две ребра и мало оштетување на црн дроб”

,,Страшна беше ситуацијата, среќа имав кацига но удрив на камен, тогаш изгледа ми беше излетана кацигата. Се задржав на две гранки и чекав така четири саати, кога дојде противпожарна и Црвен крст”.

https://www.instagram.com/p/ChaIWJaMBLu/

 

,,Синоќа ме оперираа, можеше да биде и полошо, се чувствувам дека нема да можам да мрдам некој период, тоа и најтешко ќе го поднесам, но ќе дадам сè од себе” – изјави Стефан од болницата.

,,Митровден е мојот нов роденден. Фала Ви на сите што се грижите’’, напиша тој во описот под видеото на Инстаграм.

Инаку, Стефан е познат модел, фитнес  тренер и инфлуенсер.

До неодамна беше во долга врска со македонската манекенка Бојана Нушкува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefan Spirkovski (@stefan_spirkovski)

На социјалните медиуми често објавува постови за здрав начин на живот, фитнес вежби и фотосесии од неговата кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefan Spirkovski (@stefan_spirkovski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefan Spirkovski (@stefan_spirkovski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefan Spirkovski (@stefan_spirkovski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefan Spirkovski (@stefan_spirkovski)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stefan Spirkovski (@stefan_spirkovski)

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close