Кафе муабет

ЕВЕ КАКО ТИТО И ПОМОГНАЛ НА СНЕЖАНА ЃУРИШИЌ ДА СТАНЕ ОНА ШТО Е ДЕНЕС-Пejaчката откри детали кои никој не ги знаеше!

Нејзината кариера доживеала успех благодарение на Тито...

Пејачката Снежана Ѓуришиќ во емисијата „Премиера“ зборуваше на многу теми поврзани со нејзиниот приватен живот.

 

 

Пејачката реши да проговори и откри неверојатни детали.

Снежана вели дека благодарение на Јосип Броз Тито станала она што е денес, една од најуспешните пејачки на Балканот.

 

 

– Вистина е, бев џудист, спортист. Постои нешто што сакам да кажам и на што сум горда, не сум горда што се тепав, но Боже мој, мене ми беше жал и секогаш прва приоѓам и на тоа сум многу горда.

Знам дека како дете на 11 години пеев на прославата на роденденот на Тито, тоа гостување ми го олесни животот кога е во прашање кариерата.

 

 

Јас не бев свесна за тежината бидејќи јас бев дете, децата немаат страв. Тоа ми помогна да се образовам, благодарна сум на Бога и на претседателот, рекла Снежана.

 

 

-Татко ми не можеше да добие прекоманда за Белград, а во Краљево немаше средно музичко школо. Тогаш како девојче бев поканета да ја пресечам тортата на Тито, седнав тука покрај него и ме праша, каде живеам, што ми работи татко ми, јас му кажав се што сакав, дека татко ми не може да добие прекоманда и од тогаш татко ми доби прекоманда.

 

Идол и е Лепа Лукиќ

 

Пејачката во емисијата откри дека нејзин идол е легендарната Лепа Лукиќ која пред неколку дена наполни 81 година.

И таа самата посочи дека Снежана била првата која и се јавила додека траел карантинот, и и понудила помош, што докажува колкава почит има Снежана кон неа.

 

Горда е на своите деца и внуци

 

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

– Се омажив на 18, 36 години бев во брак, имам две деца. Покојниот сопруг беше хармоникаш и работата нас не запозна и не зближи.

Во неколку ресторани помеѓу Шабац и Лознице, тука сум гостувала, се запознавме, се слушнавме, излеговме. Моите не беа за тоа да се омажам, но кога дете ќе науми, подобро немојте да браните.

 

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

Јас рака се однесував и кон моите деца, имам ќерка и син, тие имаат по две деца, тие се причината за мојот живот.

Јас не сум баба која се дозволува. Да си родител е одговорност, а баба е друго, одговорноста е на родителите, јас им помагам на родителите и не го расипувам тоа што они го сакаат, но секако уживам со нив на начин за кој не го знаев.

 

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

Маја живее во Њујорк со своето семејство, јас одам кај нив и тие доаѓаат тука сега постои и вибер, скајп, малку е полесно, но мене не ми е проблем, целиот животот патувам и веднаш штом добијам желба за нив седнувам во авион и одам. Таа замина таму да заврши факултет, потоа се омажи и остана таму, додала пејачката.

Ја преболе smрtta на сопругот…

 

 

– Имав тешки моменти со синот, но нека е жив и здрав. Но сопругот замина одеднаш, сурово, но тоа е, кој преживува е се посилен. Во еден момент не знаев што се случува.

Имате избор да застанете на цртата или да потонете, јас сум борец и тој е во срцето, односно се уште постои празнина која стои, но животот оди понатаму.Само да имаме здравје и среќа и ќе биде добро, искрена била пејачката.

 

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

Неколку години е во врска со гинекологот Вања Милошевиќ

 

– Јас тоа го сакав, и не се плашам. Јас пред четири години зборував дека сакам да ми се случи љубов и фала му на Бога ми се случи љубов.

Сакам, сакана сум и тоа е се. 

 

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

Моите деца се луѓе кои се против тоа јас да бидам сама, а во изборот на партнер се воспитани да не се мешаат, тие се океј со него.

Таа истакна дека бракот и документите се сосема неважни, бидејќи тие уживаат во љубовта…

 

 

“Вања е позната личност во доменот на неговата професија, појавувајќи се во медиумите. Нашата врска е нешто што е приватно, каде одиме, одиме заедно, правиме договор. Сè што работи како што треба.” “Знаеме која е вредноста и што е важно.Бракот и документот е неважна, и двајцата размислуваме така. Јас бев во брак 36 години и кога го загубив сопругот мислев дека љубов никогаш повеќе нема да се случи. Фала му на Бога што се случи, уживавме во ова, формалностите се секундарни, не се важни “, рече Снежана.

 

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

 

„Зошто луѓето треба да упаѓаат во туѓ живот? Срамота е да се зборува на грд начин за некој што се однесува пристојно и не прави ништо лошо. Јас и Вања сме возрасни и уживаме во врска која никогаш не загрозува никого, а мојата пристојност, воспитание и верувања не ми дозволуваат да искажам нешто повеќе, ниту пак сакам “, изјави Снежана.

Во една прилика таа откри дека Вања и се допаднал бидејќи  бил голем џентлмент, но ја освоил и со изгледот, а подоцна се родила и љубовта и сега нема никакви проблеми.

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

 

ФОТО: Снежана Ѓуришиќ / Инстаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close