Кафе муабет

Еве како изгледа денес најубавата полицајка во регионот: Се породи пред неколку месеци и го покажа извајаното тело- русокосата убавица го запали “Инстаграм”

Многумина и завидуваат...

Убавата русокоса која е дипломиран правник предизвика лавина коментари кога на својот Инстаграм профил објави фотографија во униформа.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Имено Лидија е дефинитивно најпопуларната полицајка на оваа социјална мрежа, а на својот профил редовно објавува фотографии во униформа и предизвикува бура од реакции.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Според коментарите на многумина таа е најатрактивната полицајка во регионот.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Жените во униформа привлекуваат големо внимание, меѓу другото и затоа што до неодамна ги немаше многу во споредба со посилниот пол.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Но денес, жените се повеќе ја одбираат оваа професија каде со голема посветеност и со многу труд и храброст секојдневно извршуваат тешки задачи, а една од нив е и полицајката Лидија Такач.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Имено, оваа убавица од Нови Сад неофицијално е најубавата полицајка во Србија. Таа стана вистинска ѕвезда на социјалните мрежи, а на Инстаграм ја следат преку 160.000 луѓе.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Таму таа со задоволство споделува фотографии во униформа, но има и такви каде е скоцкана во елегантни изданија.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Во лето најмногу внимание привлекуваат нејзините фотографии во костим за капење, кога Лидија опуштено лежи на плажа или позира пред огледалото.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Постојано добива комплименти за нејзиниот изглед, како и „непристојни“ понуди, но и шеги на сметка на  нејзината професија.

фото инстаграм/ Лидија Такач

„Уапси ме и земи ме со себе“, „Да ме апсеше ваква полицајка, ќе грешев секој ден“, „Ти си божица“, „Убава си, омажи се за мене“, се само дел од многуте коментари кои секојдневно ги добива.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Од друга страна, има и такви кои врз основа на ваквите фотографии ќе заклучат дека е „преубава за да биде полицаец“ или ќе проценат дека за девојка што изгледа убаво и атрактивно и постојано позира нема место во полиција, иако не ги знаат нејзините квалификации и способности.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Инаку, Лидија е дипломиран правник а неодамна се оствари во улога на мајка и роди девојче.

фото инстаграм/ Лидија Такач

Еве како изгледа денес, најубавата полицајка во регионот:

фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач
фото инстаграм/ Лидија Такач

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close