Кафе муабет

Еве каква е Анастасија во приватниот живот – за нејзиното момче само комплименти, за неа…

Прва ме поздрави во ходникот иако не се познаваме лично...

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ заедно со нејзиното момче Ѓорѓе Куљиќ купиле стан во Дорчол,и неодамна се вселиле, а сега соседите ја опишале нејзината врска со другите станари, но и како се однесува кон нив.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

„Овде живеат претежно млади луѓе и сите си ја гледаат својата работа. Ним баш и не им е важно кој е режисер, пејач или актер. Мислам дека тоа им се допаѓа на јавните личности, па сакаат да живеат тука за да имаат свој мир. Ја видов Анастасија неколку пати додека одеше во продавница и бев пријатно изненаден“, рекла сосетката и продолжила:

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм
Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ
ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

„Искрено, мислев дека е вообразена затоа што мајка и е позната, а сега и таа е во јавниот бизнис, но ме изненади. Прва ме поздрави во ходникот иако не се познаваме лично. Беше без шминка и во тренерка носеше ѓубре. Ја видов пред неколку недели кога отиде со другарките да купува работи за дома, тие и помогнаа, носеа многу кеси и даска за пеглање“.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Истата сосетка додава дека уште еднаш имала можност да ја види во опуштено издание: „Еден ден излезе да ја земе пратката со влечки за по дома“.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

“Нејзиниот дечко е опасен бизнисмен, постојано е на мобилен телефон, зборува, склучува договори. Кога и да го видам е во некоја акција, секогаш е добро облечен. Никогаш не сум го видел во тренерка, секогаш е во кошула, без разлика дали се фармерки или панталони, ми се чини дека се одличен пар, таа е секогаш насмеана, често се шетаат на крајот на вечерта“, вели изворот за Информер.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
foto instagram/ raznatovicanastasija

Нивното ново љубовно гнездо чини 750.000 евра

Новиот стан на парот се простира на цели 200 метри квадратни, а станот го платиле 750.000 евра, со оглед на тоа дека се работи за нова зграда, на скапа локација кај Калемегдан.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Купиле два стана од 100 квадрати кои се наоѓаат еден над друг и направиле дуплекс. Имаат пет спални соби, неколку бањи и огромна дневна соба, како и стаклена тераса. Мебелот го избраа одамна, ја реновираа кујната и сега уживаат – изјави неодамна извор за медиумите.

фото архива
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

За потсетување, Анастасија и Ѓорѓе се вселија во стан кој го купија на Дорчула. Пред тоа две години живееа во Нови Сад, каде бизнисменот има куќа, а Анастасија често доаѓа кај мајка и во Белград. Поради нејзината пејачка кариера решиле да продолжат да живеат во главниот град.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close