Кафе муабет

Еве зошто една од најпознатите балкански пејачки стравува за својот живот

Според она што го објавија медиумите пред неколку дена, наводно непознати сторители фрлиле бомба врз куќата на нејзиниот менаџер во Словенија....

Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенидах, неодамна ангажираше приватно обезбедување, кое е со неа 24 часа на ден. Според информациите, пејачката стравува за својот живот и безбедноста на своето семејство поради постојаните за-кани од луѓе кои некогаш ја воделе нејзината кариера.

фото инстаграм/Senida_h
фото инстаграм/Senida_h

Според она што го објавија медиумите пред неколку дена, наводно непознати сторители фрлиле бо-мба врз куќата на нејзиниот менаџер во Словенија. Целиот нејзин тим го негираше тоа истиот ден, меѓутоа, наодите на новинарите се многу сигурни и постои можност соработниците на Сенида да не сакаат да зборуваат на таа тема од cтpaв за нивната безбедност.

фото инстаграм/Senida_h
фото инстаграм/Senida_h

Како што објавија српските медиуми токму од таа причина пејачката ангажирала луѓе да ја чуваат и да го следат секој нејзин чекор.

фото инстаграм/Senida_h

Минатата недела, таа имаше концерт во нашата земја каде што дојде со тројца момци, кои постојано и го чуваа грбот. Тие се обидуваа да бидат незабележителни и да не привлекуваат внимание, па додека Сенида пееше, беа поставени во близина. Штом го заврши настапот,  нејзиното обезбедување ја опколило и безбедно ја однело до автомобилот, а потоа заедно се упатиле кон хотелот.

фото инстаграм/Senida_h
фото инстаграм/Senida_h

Пејачката не одговори на повиците во оваа прилика.

фото инстаграм/Senida_h
фото инстаграм/Senida_h

Инаку Сенида важи за една од најатрактвнте пејачки која го освојува Балканот. Таа ужива во своето тело, не се грижи за критиките и одбива да се вклопи во сликата на современото општество …

фото инстаграм/Senida_h
фото инстаграм/Senida_h

Сенида Хајдарпашиќ (36) е од Словенија и таа дефинитивно е една од оние sвезди кои ги поместуваат границите кога станува збор за стилот и женската убавина.

фото инстаграм/Senida_h

И покрај фактот дека таа е сосема поинаква од сите оние познати домашни убавици, публиката ја обожава и ја смета за олицетворение на сексапил и фаталност.

фото инстаграм/Senida_h
фото инстаграм/Senida_h
фото инстаграм/Senida_h

Убавата Словенка тоа го докажува со секое свое издание.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close