Кафе муабет

ДУШКО ТОШИЌ ГО ОТКРИ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА КАРЛЕУША: Објави за сите да видат

Вака изгледа без шминка...

Јелена Карлеуша е позната како личност која многу внимава на својот изглед, а неодамна објави дека по 14 години се разведува од фудбалскиот менаџер Душко Тошиќ.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Еднаш проговори за тоа колку се променила од моментот кога таа и Душка го кажале судбоносното „да“.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

-Чувствувам дека станав помудра, помирна и посреќна. Животот многу ме камшикуваше и немаше милост. Нашето семејство помина низ подеми, падови, трагедии, надежи. Во меѓувреме, мајка ми почина, моите деца се родија и пораснаа, Душко ја заврши кариерата и започна нова, а јас сè уште жонглирам за да ги исполнам очекувањата на сите, се борев. Имам силен рбет. Јас не сум од оние кои ги креваат рацете и се откажуваат. И јас не сум од оние кои го поднесуваат неуспехот. Тоа е најдобра карактерна особина, но и проклетство. – неодамна изјави таа за Hello.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Но, додека се уште беа во хармоничен брак, Тошиќ често објавуваше слики од својата сопруга, а очигледно најмногу уживаше во нејзините природни изданија, без шминка и сценски комбинации.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Така во една прилика, пред неколку години, тој на сите им покажа како изгледа, за потоа пејачката да добие голем број комплименти, а несомнено е дека Тошиќ ја обожувал својата сопруга токму таква каква што е.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

Од бракот тие имаат две ќерки Атина и Ника. Заедно поминаа низ се, но имаше и многу убави моменти.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

“Јас и Душко се договоривме заемно да го прекинеме нашиот брак по 14 години. За жал, Душко повеќе не се гледа себеси како дел од нашето семејство. Техничките правни работи ќе се решаваат со заеднички договор во наредниот период. Во овој тежок период за нашето семејство и децата , нема да молам за разбирање од медиумите затоа што тоа е залудно. Не очекувам човечност или разбирање од јавноста, само линчување и миење уста со нашиот живот, на што сум навикната… па АЈДЕ сум преживеала се, па ќе го направам и ова. Животот продолжува. За да се спречат неточни натписи, целиот брачен имот е пренесен на нашите деца, старателството над нашите деца ми припаѓа мене. Секоја напишана лага ќе резултира со тужба како досега. Веќе нема да се огласувам на оваа тема“, напиша Карлеуша откако парот ја донесе одлуката за развод.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close