Кафе муабет

Душко не се враќа дома: Додека Карлеуша верно го чека дома тој замина во Турција- еве со кого ужива овој пат!

Замина на деловна работа во Турција...

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ ситно бројат до нивната повторна средба а дотогаш Душко изгледа нема намера да се врати дома.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша се вратила од Дубаи и прво го посетила гробот на нејзината мајка Дивна. Во вилата на Дедиње со ќерките Атина и Ника се вратила на вообичаениот животен тек, чекајќи да заврши забраната за приближување, која му беше изречена на Душко Тошиќ по немилиот настан на Божиќ.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Додека се наближува обединувањето и конечното решавање на конфликтот на парот, Душко Тошиќ деновите ги поминува во Турција комбинирајќи го убавото и корисното.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Душко замина на работа во Истанбул, бидејќи сега е посветен на кариерата како фудбалски менаџер, а кога ќе му престанат работните обврски, време е за забава. Овој пат на задното седиште во лимузината, на изненадување на многумина, Душко беше фатен со српскиот репрезентативец Урош Шпајиќ, каде разговараа за потпишување на договорот со клубот Касимпаша.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Душко ја нападнал Јелена на семејниот ручек на Божиќ…

Пред да се случи немилиот настан, Јелена како и секој ден била на гробот на нејзината мајка Дивна, а потоа се вратила дома на семеен ручек со роднините. За време на божиќниот ручек, парот наводно жестоко се скарал, што кулминирало со плукање на Јелена, Душко ја плукнал во лице и ја удрил пред сите.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Некои пријатели блиски на парот тврдат дека ова не е прв пат да се случуваат непријатни сцени во нивниот дом, а Јелена со години се обидува да ги прикрие проблемите во бракот.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Откако беше сослушан, Душко Тошиќ доби 48-часовна забрана за приближување и комуникација со Јелена, а потоа беше продолжена за уште 30 дена.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Ова не е прв пат пејачката да го пријави сопругот во полиција поради семејно насилство. Јелена пред две години го обвини и пријави сопругот дека ја претепал во нивниот стан на Дедиње, но подоцна се предомислила и не сакала да го гони.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Полицијата потоа излегла на местото на настанот и разговарала со неа. Според тогашните извори на медиумите, пејачката изјавила дека нејзиниот сопруг психички ја малтретирал, дека ја нападнал, како и дека и ја вртел раката. Но, таа не сакала да биде повикана брза помош, ниту да поднесе пријава против Душко.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Полицијата разговарала и со Душко, кој тврди дека тој физички не ја нападнал Јелена, туку дека разговарале за бракот бидејќи имаат несогласувања. Против него не е поднесена кривична пријава, но тој и Јелена биле предупредени дека ќе одговараат доколку инцидентот се повтори, објавија тогаш медиумите.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Да потсетиме, Карлеуша и Тошиќ се венчаа во 2008 година, кога ја добија првата ќерка Атина. Една година подоцна, тие станаа родители на уште едно девојче, помалата ќерка Ника.

Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Душко има нова девојка?

Неодамна во медиумите се појави веста дека Софија Сашиќ е во тајна врска со Душко Тошиќ кој е во брак со пејачката Јелена Карлеуша.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Наводно Софија и 15 години постариот Душко одржуваат тајна врска веќе неколку месеци, па дури за тоа дознала и неговата сопруга.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

– Софија уште од мала е навикната на удобен живот. Сака патувања, брендирана облека, оди на популарни места и иако е многу млада, живее на висока нога. Сите момци досега биле ситуирани и и обезбедиле животот каков што сака – рекол изворот за „Ало!“ на самиот почеток и открил како настанала емотивната врска меѓу Душко и Софија.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Мајката на Софија, Соња долги години е пријателка со сопругата на Душко. Тие двајца во неколку наврати се најдоа во исто друштво и потоа си се допаднаа. Секако, Софија знаела дека тој е оженет, па не сакала лесно да влегува во врска со него. Душко е 15 години постар, оженет, има две деца… – вели изворот.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

– Сепак, тој и тврдеше дека бракот му е на стаклени нозе, ја опсипал со внимание и таа решила да му даде шанса. И двајцата многу патуваат, па контактите најчесто ги одржуваат во странство каде не мора да се кријат таму. Заедно се неколку месеци, нивните најблиски пријатели се запознаени со целата ситуација и им помагаат да се гледаат што почесто, без да предизвикаат сомнеж. Најчесто се во некој од неговите станови – објаснил соговорникот, и открил дека сопругата на Душко дознала за оваа афера.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

– Неговата сопруга дознала дека Душко и Софија се во шема. Веднаш ја избриша од Инстаграм својата поранешна пријателка Соња и го прекина секој контакт со неа – заклучи соговорникот.

фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Инаку, Софија, како и нејзината мајка Соња, продава облека, а има и свој бренд. Таа е многу популарна на социјалните мрежи и често објавува фотографии од егзотични дестинации, што ги гледаат 130.000 луѓе кои ја следат на Инстаграм.

Фото Инстаграм/ Кatarinatp81
Фото Инстаграм /Душко Тошиќ
фото Инстаграм/Софија Сашиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close