Кафе муабет

Душан повторно ја казни Тања – нема да верувате што и направи овој пат!

„Денес повторно следуваше казната, повторно не можев да зборувам со децата“

Пејачката Тања Савиќ е во центар на вниманието поради случувањата со нејзиниот сопруг Душан.

фото инстаграм

Таа инаку е многу активна на Инстаграм, и постојано објавува видеа но и фотографии на кои се гледа дека пејачката успеала да го преброди лошиот перод и да најде мир и спокој во својот роден крај.

foto instagram
foto instagram

Се испостави дека нејзиното преселување во родниот Радинац имало позитивен ефект и дека пејачката успеала да ги врати силите и чувството на сигурност што секако и недостига по распадот на семејството.

Очигледно, таа сега има огромна поддршка од нејзината околина и многумина и помагаат во борбата со Душан.

foto instagram
фото инстаграм
foto instagram

Сепак со последната објава Тања ги изненади сите. Таа денеска на својот профил на Инстаграм објави дека повторно добила забрана од Душан да комуницира со своите синови за кои се боли од минатата година во април, откако како што тврди таа, Душан ги однесе во Австралија без нејзино знаење.

Тања денес на изненадување на многумина објави дека Душан повторно ја ка-знил, и покрај тоа што нејзините фанови очекуваа пресврт откако таа на суд доби дозвола децата да се вратат во Србија.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Ударна вест денес: ‘Душан ја напушти Тања’ Дали е тоа немоќ или кој знае што е … прашање е сега? Па, драги мои, сè уште минувам низ тор-тура од манипулатор и патолошки лажго. Да, да, сè уште трае иако мислев дека сум спасена кога најдов сила да заминам. Денес повторно следуваше казната (неможност да разговарам со децата) поради недавање значење на истата. Само игнор драги мои! Тешко е, но ќе дојдат моите пет минути! Одбројувањето започна!

foto instagram
foto instagram

Да потсетиме, Тања се омажи за Душан Јованчевиќ во 2011 година и од бракот има два сина – Ѓорѓе и Максим.

Сепак, нивниот брак не успеа, а пејачката сè уште се бори за старателство над децата. Пред извесно време Тања истакна дека секој ден се соочува со закани од нејзиниот сопруг дека нема да ја добие последната битка околу старателството над децата.

foto instagram
foto instagram

Тој се обидува да ја уништи нејзината самодоверба на различни начини, но пејачката има на кого да се обрати и да побара утеха и помош во такви моменти, изјави извор блiзок на пејачката.

foto instagram
фото инстаграм

-Зборував со децата, тие се збунети, веќе една година се без мене и сега знаат дека ќе останат без татко им. Тоа е пресвртна точка во нашите животи што е навистина тешко. Не знам што да мислам. Многу ми е жал за себичноста на еден родител, и тоа во овој случај не сум јас. Мојата голема желба за мојот роденден се оствари и нема посреќна мајка од мене. Сè уште немам можност да ги гушкам децата, тоа ќе биде наскоро – рече пејачката неодамна.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм

Ситуацијата низ која минува пејачката е тешка за целото семејство. Мајката на Тања е премногу тажна поради сето тоа што го доживува нејзината ќерка. Таа пред извесно време откри дека пејачката сè уште не заминала во Австралија да ги земе своите синови, бидејќи се плаши од сопругот.

фото инстаграм

“Тања се пресели во Смедерево, купи стан. Нема со кого да оди во Австралија и не може да оди. Тој и се закани, и рече: ‘Ако дојдеш, ќе ти кажам убаво’. Не можам да зборувам многу без Тања “Минатиот пат кога бев на телевизија, таа сакаше да ме у-бие. Сега сè е во ред со неа, таа е добро, единственото нешто што сака е да ги спаси своите деца, секоја мајка може да го разбере тоа”, изјави Живана Савиќ за Мондо.рс, која тврди дека Тања веднаш би заминала, но таа и остатокот од семејството не се согласуваат сама да оди во далечната земја.

фото инстаграм
фото инстаграм
foto instagram

“Помина една година откако ги зеде децата, минатиот Велигден беше многу тажна. Таа сакаше да ги земе своите синови пред две-три недели, но јас не ја пуштив да оди сама, ни случајно, ако оди во Австралија некои од властите треба да одат со неа. Сега живее со нејзината сестра Билја во Смедерево, ако ја немаше, не знам што ќе се случеше со Тања.

foto instagram

“Јас сум многу тажна, бидејќи Тања тешко се соочува, едвај издржува. Се слуша со децата кога тој сака, но отсега мислам дека ќе мора да ја пушти да го прави тоа секогаш. Сега тие се слушаат секое утро, затоа што мора, но не знам дали ќе и даде да ги донесе децата во Србија. Живееја тука повеќе отколку таму “, рече мајката на пејачката.

фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close