Кафе муабет

ДРАГАНА МИРКОВИЌ ПРЕД ТОНИ БЕШЕ МАЖЕНА СО ПОЛИТИЧАР: Еве како изгледа нејзиниот прв сопруг ДЕНЕС (ФОТО)

Се венчале во Лас Вегас...

Фолк дивата Драгана Мирковиќ пред бракот со Тони Бијелиќ со кого е повеќе од две децении, беше во долгогодишна врска со познат естраден менаџер и политичар. Сепак, нивната врска не опстана.

Фото Инстаграм/Драгана Мирковиќ

Во 1990-тите, на врвот на нејзината популарност, Драгана беше во врска со Зоран Башановиќ, бизнисмен, менаџер и политичар.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Во тоа време Башановиќ не беше само фолк ѕвезда, туку и менаџер. Имаа низа успеси, уживаа во љубовта. И тогаш, на крајот на минатиот век, ставија крај и на деловните и на приватните односи.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Мирковиќ набрзо го запознала Тони, за кого се омажила без голема медиумска помпа во 2000 година, а со кој денес ги има ќерката Мануела и синот Марко.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Во едно интервју во 2010 година, Башановиќ откри дека не останал во контакт со Драгана и признал дека некогаш тајно се венчале.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

-Тогаш поминувавме многу време во странство, а кога не работевме одевме што подалеку, бидејќи само таму имавме мир. Туристички свадби има на далечни дестинации и острови каде луѓето се венчаат за забава. Така Драгана и јас се венчавме во Лас Вегас, како и многу познати парови, но таа свадба никаде ја нема и не важи. Ако се зборуваше за тајна свадба, сега не е – изјавил Башановиќ кој пред врската со Драган бил во кратка романса со Мира Шкориќ, објави Објектив.рс.


Драгана Мирковиќ која важи за една од најголемите ѕвезди на Балканот неодамна реши да прозбори јавно за својот брак со бизнисменот Тони Бијелиќ.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Во брак сме 21 година, но секако имаме некои мали несогласувања. Тој е слчен на мене, но понекогаш му доаѓа преку глава од мојата флегматичност, бидејќи јас секогаш велам: „Остави, немој…“, а тој не може да поверува дека секогаш сум таква, па ми вели: „Уште колку ќе трпиш“. Понекогаш молчам, се кријам и плачам, наместо да кажам нешто. Порано многу плачев, сега многу помалку, но секогаш ме погодува лага во медиумите. Му реков на Тони: „Ако се сменам и повеќе не ме допира, нема да бидам јас“. Драгана не може да постои без емоции, секогаш мислев дека не е добро се да чувам за себе, но морам да признаам дека сум многу посилна од претходно – признава Мирковиќ.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Сакав да се откажам, се разбира, тоа не е ништо ново. Првата пауза што ја имав кога се омажив, беше кога дојде Марко, па Мануела, поради нив направив пауза, барем по цена да ме заборават, но беше посилно од мене. Но, моите обожаватели не ме заборавија, ме повикаа да снимам нови песни, а сфатив и дека ми недостига музиката – признава Драгана.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Паузирав и во деведесетите, тоа беше исто така многу тежок период во мојот живот. Мислев дека нема да можам да го издржам сето тоа, нема ни да се сеќавам на сето тоа, но поминав како најпопуларна во тоа време, што ми е чудно денес – заклучува Драгана Мирковиќ во емисијата „Премиера – Викенд специјал. “.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

– Тоа е најубавиот и најголемиот показател за каква личност се работи. Тука нема измама, иако и да сакав да сокријам нешто или да изневерам, нема да можам. Јавноста знае многу за мене, но и во моето село се знае се за мене. Дали е тоа најубавото место на светот, не знам, но за мене е. Касидол секогаш ми е на прво место, а на второ сега е Виена, местото каде што живеам со семејството – рече Драгана.

Фото: Инстаграм/ Драгана Мирковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close