Кафе муабет

Доста криеше, сега се е јасно: Еве што мисли Данијела Димитровска по разводот од Огњен- оваа фотографија кажува се!

Останаа во добри односи...

Огњен Амиџиќ и Данијела Димитровска се разведуваат по 10 години брак а колку и да се сите изненадени, на разводот не и претходела никаква расправија.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Едноставно како што и самите потврдија, поранешните сопружници и родители на синот на Матија сфатија дека нивните цели и приоритети за иднината се менуваат, дека поради некоја причина психички се оддалечиле и дека љубовта меѓу нив избледувала со текот на времето. Сето ова и многу повеќе, за кои не сакаа јавно да зборуваат, влијаеше секој да продолжи по својот пат, без да гледа назад.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Како што е случај со многу јавни личности кои се разделиле, така се очекуваше во одреден момент по разводот да дојде до медиумски конфликт меѓу Огњен Амиџиќ и Данијела Димитровска, бидејќи мораше да се подели стекнатиот имот и да се утврдат правилата за старателство на наследникот.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

За жал оние кои сакаа сензација останаа со празни раце, бидејќи ништо од споменатите работи не се случи, што докажува дека водителката и манекенката ја кажувале вистината кога на самиот почеток нагласиле дека мирно се разделиле.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Тие ја продолжија комуникацијата за доброто на нивниот син, поради неговото воспитување, образование и развој.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Огњен се посвети на работата на „Амиџи шоу“, Даниела на нејзината модна агенција и нејзиниот миленик кој и е утеха и засолниште од се.

Фото Фејсбук/ Огњен Амиџиќ

Точно е дека Огњен и Данијела се трудат Матија да чувствува што помалку каква било промена, тоа е нивниот приоритет во овој момент.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Тие многу разговараат со него, објаснувајќи му што всушност се случило, како и фактот дека самото присуство на момчето во животот на манекенката и водителот во овој момент е многу лековито.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Речиси не поминува ден таа да не сподели видео од синот Матија со своите следбеници, во кои најмногу истакнува колку е горда на него.

фото архива

– Не е човек, тој е лепотан – е најновата објава на поранешната манекенка, која нејзините следбеници со задоволство ја коментираа, целосно согласни со нејзината изјава.

фото инстаграм/Данијела Димитровска

Да потсетиме, познатиот водител и топ моделот важеа за еден од најскладните парови на јавната сцена, а својата десетгодишна бајка од која го добија синот Матија ја живееја без скандали.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Разводот на Данијела Димитровска и Огњен Амиџиќ никој не го предвидуваше, а одлуката да продолжат по сопствениот пат изненади многумина.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Поранешните сопружници не сакаа да зборуваат за медиумите за причините за нивната одлука, па нивните „Инстаграм“ профили се детално анализирани, се со цел да се открие еден детал кој барем нешто би открил во врска со нивната разделба.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Сакаме да ве информираме дека решивме да се разделиме, а одлуката за развод ја донесовме заедно. Ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син и во оваа прилика повеќе нема да се рекламираме и да даваме изјави. Нашиот развод не е по вина на трето лице, па нема простор за дополнителни шпекулации. Сакаме да им се заблагодариме на сите медиуми за досегашната соработка и да ве замолиме да ја почитувате одлуката да не се зборува на оваа тема – беше истакнато во соопштението.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close