Кафе муабет

Долгогодишното пријателство премина во брак: Вака изгледаа Дејан Матиќ и неговата сопруга Јелена на венчавката за која се уште се зборува

Повеќе од една деценија се во брак...

Свадбата на Дејан Матиќ беше денот за кој естрадата се уште зборува. Јелена и Дејан се венчаа во црквата Свети Василиј на Бежанијска коса, кога неговата избраничка беше во 4-ти месец од бременоста.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Јелена блесна во прекрасен фустан со асиметричен крој, а за време на целата веселба не ја симна насмевката од лицето. Дејан изгледаше како господин во сив костум и заедно влегоа рака под рака во заедница која трае цела деценија.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Парот се венчаше во луксузен ресторан во Ледине, пред бројни гости од сцената.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Тие денес живеат во хармонична заедница со синовите Зоран и Константин и уживаат една деценија од нивниот брак, кој произлезе од долгогодишното пријателство.

фото инстаграм/Дејан Матиќ
фото инстаграм/Дејан Матиќ

Јелена и Дејан на почетокот на 2012 година ја започнаа емотивната врска а претходно беа пријатели неколку години.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Веќе во јули истата година, Дејан и Јелена застанаа пред матичарот, а на нивната венчавка имаше многу личности од јавниот живот.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Во една прилика Дејан откри како неговите деца се носат со фактот дека имаат татко кој не гледа.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

– Тие од почеток сфатија дека е тоа така, секогаш прашуваат дали ми треба помош и секогаш се тркаат кој да ми помогне ако треба, рекол Дејан Матиќ.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Инаку, близнаците Дејан и Саша Матиќ се родени на 26. април 1978 година како здрави, но прерано родени. Затоа мајката и таткото морале своите деца да ги сместат во инкубатор во породилиштето во Загреб. Од неутврдени причини (најверојатно невнимание на медицинската сестра), двете бебиња по само неколку дена во болница, ослепеле, а тој недостаток судбината им го вратила со извонредниот музички талент па така тие веќе со години се едни од најпопуларните пејачи во Србија и во регионот.

фото инстаграм/Дејан Матиќ

Во медиумите последните две години постојано се пишува за несогласувањата помеѓу браќата, но неодамна Саша Матиќ се појави како гостин во емисијата „Реална цена“, каде истакна дека меѓу нив никогаш немало лоша крв.

Фото Инстаграм/Саша Матиќ

– Нашите родители не воспитаа пред се да бидеме добри и чесни луѓе – рече дека и двајцата се чесни луѓе, а потоа истакна:

фото инстаграм/Саша Матиќ

– За мој вкус, Дејан пее подобро од мене – рече Саша, не навлегувајќи понатаму во темата за врската со брат му, бидејќи еднаш истакна дека тоа е една од темите за кои навистина не сакал да зборува во медиумите.

фото инстаграм/Саша Матиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close