Кафе муабет

Добивам пораки “Кармата” е кучка: Весна Џогани прозбори за скандалот- се шокирала кога го видела видеото!

Конечно реши да се огласи по скандалозната снимка...

Пред неколку дена во јавноста излезе веста дека Џоле Џогани наводно ја изневерувал својата сопруга Весна Џогани со која има две деца, со нивна блиска соработничка.

foto paparaco lov/printscreen

Имено се до сега парот молчеше но Весна во емисијата „Премиера – Специјален викенд“, со Немања Вујичиќ реши да прозбори за скандалот кој ја потресе јавноста.

foto paparaco lov/printscreen
foto paparaco lov/printscreen

За жал, оваа вест што одекна беше шокантна, но морам да кажам дека нема приказна за измама, мојот сопруг е успешен човек. Не ни треба ваков вид на маркетинг. Но, не дојдов да го негирам тоа. Се чувствував чудно, иако со години сум во медиумите. Луѓето кои ме познаваат знаеја дека тоа не е вистина. Не знам што да кажам. Луѓето треба да разберат дека нам не ни е потребна ваква реклама.Таа е наш деловен соработник, управува со сè поврзано за нашиот бизнис, таа е наш близок пријател, се слушаме 50 пати на ден. Ние не паднавме од Марс, тие не треба да нè исмеваат на овој начин. Таа жена има голем проблем, таа не е виновна. Секако, бакнеж, дали те бакнав илјада пати кога се видовме? Некој можеше да не снима и да направи приказна. Нашата комуникација е многу искрена, Џоле е сурово искрен, понекогаш ми е тешко да го прифатам тоа. Кога беше објавена првата снимка, не ми беше грижа, бев во стилот „Што?“. Децата легнаа, останавме сами, му реков „Имаш ли нешто да ми кажеш?“. Му ги знам усните кога се смее дали е нешто или не. Мислев тој знае што се случува, тој вели дека не знае за што станува збор. Сакам сега да ви кажам тука дека ова е лага и нема приказна за негирање, а штетата е веќе направена. До мене стигнаа секакви коментари. Ако Џоле имаше некоја друга, тој ќе ми кажеше – рече таа и ја спомна жената што е на видеото:

фото инстаграм
фото инстаграм

Разговаравме, имаме поинаква врска, нејзиниот сопруг … Таа штета може да се прошири, целото мое семејство знае дека сум среќна. Но, нејзиниот сопруг е повреден. Тој не е од јавниот свет и тоа силно го погоди. Се обидов да му објаснам, добивам пораки „Кармата е кучка“. Ја прашав дали е добро, да размисли за себе и дека знам дека нема љубовна афера со мојот Џоле. Не стигнав до нејзиниот сопруг. Ќе се потрудам да разговарам со него. Не сакам да дадам простор за ширење на агонијата.

фото инстаграм
фото инстаграм

 

фото инстаграм

Кога бев млада, се сомневав во него, но тоа беа детски болести. Слаџа не ми се јави, не ја интересира. Силвија ми рече „Боже, глупости“. Нашите деца не прашуваа ништо. Моето постаро дете е осмо одделение и тоа се страшни работи. Тој (Адријан) сега ги мрази медиумите затоа што ги допирате неговите родители. Тоа е нормално, тој секогаш ме брани – рече таа.

FOTO: TV PINK PRINTSCREEN
FOTO: TV PINK PRINTSCREEN

Сега ќе излезе дека целата оваа приказна е заради видеото што го снимаме денес, а не е, јас се согласив на ова од пријателски причини – додаде Весна.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close