Кафе муабет

ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ И МНОГУ БАКШИШ – Сузана Гавазова ,,растура’’ на турнејата во Австралија

Гавазова им ги собра парите на нашинците во Австралија...

Познатата фолк -пејачка Сузана Гавазова се чини како да привлекува внимание каде и да се појави.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Со тело од милион долари, секогаш стокмена од глава до пети, весела и расположена, со нејзиниот егзотичен изглед никого не остава рамнодушен.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Таа важи за една од најатрактивните пејачки на нашата сцена, а покрај гласот и стасот има уште еден заштитен знак – а тоа е танцувањето.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Шармантната струмичанка Сузана Гавазова прв пат на сцената се појави пред две и пол децении, но и денес изгледа речиси потполно идентично како и тогаш, иако во меѓувреме се омажи и стана мајка на две прекрасни ќерки.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Пејачката речиси секојдневно објавува снимки и фотографии на својот профил на социјалните мрежи со кои ги воодушевува обожавателите.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Деновиве, пејачката ужива во Австралија, на нејзината турнеја.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Таа целосно го искористува времето таму.

Па така, не изостави да ги поздрави ниту своите фанови на социјалните мрежи.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Објави снима како игра на позната плажа во Австралија.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Таа објавува снимки и од нејзините настапи. Имено, Гавазова пееше во  Њукастел заедно со други македонски колеги пред нашинците во Австралија.

    ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Пејачката објави видео на Инстаграм, на кое јасно се гледа дека додека таа пее, присутните ја даруваат со голема сума на бакшиш.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Имено, Сузе собра доста пари за песна од Зорица Брунслик која ја отпеа пред публиката.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

За настапот, Гавазова одбра црно палто, со истакнато длабоко деколте и кратки панталони.

ФОТО: Сузана Гавазова / Инстаграм

Навистина изгледа прекрасно!

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close