Кафе муабет

ДВА ДЕНА ПРЕД СВАДБА ДОЖИВЕА ГОЛЕМА ТPAГЕДИЈА: Се сеќавате ли на Аднан Бабајиќ- еве што прави денес!

Аднан е среќно заљубен и е посветен татко на Адин...

Сигурно се сеќавате на преслаткото момче Аднан Бабајиќ кој пред точно девет години, победи на натпреварот „Операција триумф“, по што многумина му предвидоа блескава кариера.

Овој млад човек од Босна и Херцеговина се прослави со учество во „Операцијата Триумф“ кога имаше 20 години. Сепак со нови песни се појави неколку години по победата.

фото инстаграм
фото инстаграм

Најголемата трагедија му се случи два дена пред венчавката со избраничката Лејла, кога ја загуби неговата мајка Улфета.

 

Пејачот тогаш истакна дека неговата избраничка всушност била и негова најголема поддршка.

„Лејла ми беше голема поддршка во овој тежок период, и да не беше таа, не знам како ќе го преживеев сето ова и дали ќе останев нормален“, рече тогаш пејачот.

фото Инстаграм

Аднан подоцна се ожени со Лејла, со која го има синот Адин, а според информациите од неговиот профил на Инстаграм, тој често настапува во Чикаго.

Денес Аднан е среќен сопруг и посветен татко, а еве како изгледа…

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close