Кафе муабет

Данијела Мартиновиќ открива се за ударите што и ги нанел животот- овој фустан крие посебна приказна

Пејачката воодушеви со стајлингот...

Помина една година откако Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо ставија крај на својата 24-годишна љубовна приказна и беа главна тема во сите медиуми.

Фото: Мarko Prpic/PIXSELL

Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо беа навидум среќен пар, па веста за нивното раскинување ги шокираше сите.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ

Популарниот пејач набрзо се омажи за младата Хана Хуљиќ со која чека бебе, а Данијела вешто ги избегнуваше сите новинарски прашања и се трудеше да изгледа како новиот живот на бившиот воопшто да не влијае на неа.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Во една прилика дури излезе и веста дека всушност таа го оставила Грашо, но ниту тој ниту таа не се огласија по ваквите шпекулации.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Пејачката го привлече вниманието со својата објава на Инстаграм, каде го најави своето големо враќање на традиционалниот сплитски фестивал каде носеше посебен фустан. Станува збор за бела креација на која беа насликани различни делови на градот, родниот Сплит на Данијела.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

– Кога пред два-три месеци и кажав на сестра ми Изабела дека имам песна и дека годинава ќе одам на Сплитскиот фестивал, таа беше пресреќна. Дојде дома и ѝ кажа на мама, а потоа мајка ѝ ја погледна загрижено и рече: „Навистина? Што мислиш, дали ќе ја примат на фестивалот?“ Се смеев половина час, а потоа му реков на Томислав Мрдуљаш:

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

„Томо, прва работа, ќе одам да и кажам на мајка ми дека ме прими на фестивалот“ – изјави неодамна Данијела.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Она што најмногу ја интересира јавноста е автобиографската книга на Даниела, која треба да излезе наесен.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Додека Данијела ужива во слободата, Хана со нетрпение чека да се оствари во улога на мајка.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Хана Хуљиќ и Доменика Жувела се најдобри пријателки. Последните моменти пред раѓањето на Хана ги поминуваат заедно.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Сопругата на пејачот Петар Грашо носи девојче на кое ќе му го дадат името Алба, а треба да се роди за нешто помалку од еден месец.

фото инстаграм/Доменика Жувела

Хана на Инстаграм објави фотографии со кумата. Тие позираа заедно на лулашки во розови фустани.

фото инстаграм/Хана Хулиќ

„Две убавици“, „Девојки, убави сте“, се само дел од убавите коментари.

фото инстаграм/Хана Хулиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close