MAMA

Дали се сеќавате на тажното момче кое плачеше и рече дека ќе си го oдзeдe животот? Сега го снајде нова мака

Неговата мајка Јарака Бејлс на својата страница на Фејсбук објави фотографија од рентгенот на устата

Деветгодишното момче Квиден Бејлс од Австралија, кое го растажи светот пред неколку месеци кога неговата мајка објави видео во кое рече дека ќе си го од зеде животот затоа што го мал третираат, штотуку ја помина 11-тата операција.

Момчето, кое е родено со ахондроплазија, најчеста форма на раст на џуџе, во понеделникот помина низ процедура за отстранување на осум заби во детската болница во Бризбејн, пренесуваат австралиските медиуми.

Неговата мајка Јарака Бејлс на својата страница на Фејсбук објави фотографија од рентгенот на устата.

– Квиден штотуку прими анестезија, мора да се извлечат уште осум заби, седум години откако беа извадени седум заби поради преполнетост, како што можете да видите од неговиот последен рентген – напиша таа.

Не е познато дали пренатрупаноста е поврзана со неговиот џуџест , но неговата мајка истакна дека ќе закрепне во болницата се додека не може да дише самостојно.

Да потсетам, Кујден ги растажи срцата на луѓето ширум светот кога неговата мајка во февруари објави видео во кое плаче и вели дека ќе си го одз еде животот затоа што е жртва на малтре тирање. теоријата на заговор за неговата возраст исто така доведе до борба, по што неговата мајка објави фотографија од неговиот пасош за да ги запре гласините.

Јарака објасни и дека нејзиниот син имал 11 операции за девет години.

Мајката  објави трогателно видео во кое нејзиниот син Квејден панично плаче и повторува дека сака да си го одзе ме живото зашто бил малтретиран на училиште поради тоа што е со џуџест раст.

„Јас штотуку го земав син ми од училиште, бев сведок на сиlеџ иство во епизоди, му телефонирав на директорот и сакам луѓето да знаа родители, воспитувачи, наставници – ова е ефектот што го има малт ретирањеtо“, рекла Бејлс во видеото кое се прошири на Фејсбук.

Видеото станало вирално, и било видено повеќе од 5. милиони пати. Квејден дури бил поканет, во знак на поддршка да го предводи домашниот тим на Националната рагби лига.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close